W dniach 16 i 17 maja 2012 roku odbył się VII Ogólnopolski Turniej Czterech Wspinalni. W zawodach sklasyfikowano 90 zawodników reprezentujących 10 komend wojewódzkich PSP oraz 2 szkoły pożarnicze z Częstochowy i Krakowa. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Krystian Masalski  z KP PSP w Bartoszycach, który w klasyfikacji łącznej zawodów zajął czwarte miejsce.

Zawody rozpoczęły się na wspinalni Ośrodka Szkolenia PSP w Nisku. O ile pierwsza seria odbyła się bez przeszkód, to drugą organizatorzy zawodów - w porozumieniu z kierownikami drużyn - postanowili odwołać. Powodem był padający deszcz i wiejący wiatr. W tak trudnych warunkach zwyciężył Mirosław Cyrson z czasem 14,31s. z woj. pomorskiego, natomiast Krystian Masalski z czasem 15,58s.  zajął  piąte miejsce.

Tego samego dnia zawodnicy przenieśli się na obiekt sportowy Komendy Miejskiej PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tym razem pogoda była łaskawsza i udało się rozegrać dwie serie. Zwyciężył Bartłomiej Siepietowski z czasem 14,06s. Z naszych zawodników najlepiej zaprezentował się ponownie Krystian Masalski, który z czasem 14,86s. zajął czwarte miejsce.  W tych zawodach bardzo dobrze zaprezentował się Przemysław Kierzenkowski z KP PSP w Nowym Mieście Lubawskim, który osiągnął swój nowy rekord życiowy - 16,14s.

Pogoda w kolejnym dniu zawodów jeszcze bardziej pokrzyżowała plany organizatorom. W Puławach zdecydowano rozegrać się zawody z dodatkowym zabezpieczeniem jakim były szelki asekuracyjne. W trudnych warunkach zdecydowano rozegrać dwie serie. I tutaj ponownie najlepszy okazał się Mirosław Cyrson z czasem 14,46s. Krystian Masalski zajął czwarte miejsce z czasem  15,54s. Ostatnim akordem turnieju były zawodu w Kozienicach, tym razem pogoda była łaskawsza i  zawodnicy w spokoju mogli rozegrać dwie serie. O ile walka o dwa pierwsze miejsca była rozstrzygnięta, to o trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej walczyło czterech zawodników. Po emocjonujących biegach podium uzupełnił Dawid Kacperski z woj. mazowieckiego.