W sobotę, 12 maja br. dotarły do nas znakomite wiadomości z Gdyni, gdzie rozegrano Bieg Europejski na dystansie 10 km. Znakomicie zaprezentowali się strażacy z woj. warmińsko–mazurskiego. Leszek Stelwach z KP PSP w Piszu wśród strażaków był szósty,  natomiast w kategorii powyżej 40 lat - pierwszy. Damian Pieterczyk z KP PSP w Kętrzynie kategorie strażaków i ratowników wygrał, a w klasyfikacji open zajął czwarte miejsce.

Bieg Europejski na dystansie 10 km. został rozegrany w ramach Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych.  Zawody były te uwieńczeniem XX Światowych Igrzysk Młodzieży, gdzie rozegrano między innymi  turnieje w lekkiej atletyce, piłce nożnej chłopców, oraz popularny Marsz Europejski – Nordic Walking.

W tym doborowym towarzystwie znalazło się miejsce dla strażaków. W Biegu Europejskim na starcie stanęło ok. 1600 biegaczy, tym bardziej słowa uznania należą się naszym zawodnikom. Trasa biegu wiodła ulicami Gdyni między innymi przez Skwer Kościuszki, gdzie zawodnicy mogli podziwiać  zacumowane statki i okręty. Damian Pieterczyk pokonał trasę w 31 minut i 18 sekund natomiast Leszek Stelwach w 36 minut i 23 sekundy. Wyniki te pozwoliły naszym zawodnikom na osiągnięcie znakomitych miejsc w poszczególnych kategoriach. Szczególnie cieszą nas doskonałe miejsca w kategorii strażaków. Bieg Europejski był pierwszym biegiem o Puchar Komendanta Głównego PSP w Warszawie. Przed nami jeszcze cztery biegi z tego cyklu, a wszystko kończy się Mistrzostwami Polski Strażków na 10 km. w Rakoniewicach. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych biegach.

Pozostałe wyniki oraz szersza informacja z zawodów zanjdują sie na stronie internetowej www.gosirgdynia.pl

tekst - mł. ogn. Marcin Warcaba, foto - www.gosirgdynia.pl