Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów Aktualnosci/2008.04.08 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

W dniach 2-4 kwietnia br., w hali sportowej MOSiR w Giżycku, odbyły się XXV Mistrzostwa Polski Strażaków w Piłce Siatkowej. Giżycki finał Mistrzostw poprzedziły eliminacyjne rozgrywki strefowe, w których udział wzięło 18 reprezentacji komend wojewódzkich i szkół PSP, walcząc o wejście do ścisłego finału. W finale Mistrzostw Polski wystartowało 8 zespołów, które w ciągu 3 dni rozegrały turniej grupowy, rundę półfinałową oraz mecze finałowe. Podczas Mistrzostw rozgrywkom kibicował również Warmińsko-Mazurski komendant Wojewódzki PSP, bryg. Dariusz Przeradzki, który ufundował część nagród przekazanych najlepszym drużynom.

Po grach stojących na bardzo wysokim poziomie sportowym, do meczu o pierwsze miejsce przystąpiły zespoły z woj. łódzkiego oraz dolnośląskiego.
Po bardzo emocjonującej walce zwyciężyła reprezentacja woj. dolnośląskiego, pokonując w stosunku 3 : 1  zespół woj. łódzkiego.

Końcowa klasyfikacja Mistrzostw Polski:

I m-ce             - reprezentacja woj. dolnośląskiego,

II m-ce            - reprezentacja woj. łódzkiego,

III m-ce           - reprezentacja woj. śląskiego,

IV m-ce           - reprezentacja woj. lubelskiego,

V m-ce            - reprezentacja woj. warmińsko-mazurskiego,

VI m-ce           - reprezentacja woj. lubuskiego,

VII m-ce          - reprezentacja woj. małopolskiego,

VIII m-ce         - reprezentacja woj. kujawsko-pomorskiego.

Ceremonia zakończenia mistrzostw miała uroczysty przebieg a nagrody, dyplomy i medale wręczyli: Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki PSP bryg. Dariusz Przeradzki, Naczelnik Wydziału w Biurze Kadr i Szkolenia KG PSP st. bryg. Krzysztof Zamysłowski oraz Komendant Powiatowy PSP w Giżycku bryg. Jerzy Kunicki. Okolicznościowe statuetki zostały wręczone dla:

1. Najlepszego zawodnika - Meier Robert woj. Dolnośląskie

2. Najlepszego atakującego - Nakonieczny Artur woj. Dolnośląskie

3. Najlepszego rozgrywającego - Gamała Andrej woj. Lubelskie

4. Najlepszego Libero - Stach Robert woj. Śląskie

5. Najlepszego zagrywającego - Sęk Daniel woj. Łódzkie

6. Najlepszego blokującego - Bartuzi Roman woj. Lubuskie

7. Najlepszego środkowego - Pachnik Daniel woj. Łódzkie

8. Najlepszego obrońcy - Miarka Tomasz woj. Śląskie

Tegoroczne Mistrzostwa stały na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Dziękujemy wszystkim zawodnikom, za osobiste zaangażowanie w przygotowania i udział w Mistrzostwach, a gospodarzom - Komendzie Wojewódzkiej PSP w Olsztynie oraz Komendzie Powiatowej PSP w Giżycku za bardzo sprawne przygotowanie i przeprowadzenie zawodów. Dodatkowe podziękowania kierujemy do wszystkich sponsorów i fundatorów nagród.

(Informacja na podstawie informacji KP PSP w Giżycku)

{gallery}Aktualnosci/2008.04.08{/gallery}