Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów Aktualnosci/2008.03.17 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

W dniu 14 marca 2008 r. w Ełku, w Hali Widowiskowo-Sportowej odbyły się finały X Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego Strażaków w Piłce Siatkowej. Puchary i medale ufundował Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki PSP, natomiast dodatkowe nagrody i wyróżnienia ufundowali Starosta Ełcki oraz Prezydent Miasta Ełk, który także objął Mistrzostwa honorowym patronatem.

6) KP PSP w Ostródzie.

Rywalizacja była bardzo zacięta. Cichym faworytem była drużyna z Giżycka, która od 9 lat zdobywała tytuł Mistrza Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Jednak tegoroczne mistrzostwa nie obyły się bez niespodzianek. Po zakończeniu wszystkich rozgrywek okazało się, że klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

I miejsce - Lidzbark Warmiński,

II miejsce - Giżycko,

III miejsce - Ełk,

IV miejsce - Braniewo,

V miejsce - Ostróda,

VI miejsce - Olsztyn.

Drużyna z Lidzbarka Warmińskiego została zatem Mistrzem Województwa, faworyci zajęli miejsce drugie, natomiast gospodarze rozgrywek finałowych zamknęli podium.

Najbardziej wszechstronnym zawodnikiem Mistrzostw został Arkadiusz Gij z KP PSP w Giżycku. Nagrodę dla najlepszego zawodnika atakującego otrzymał Krzysztof Łatacz z Lidzbarka Warmińskiego, natomiast najlepszym zawodnikiem rozgrywającym został Marek Stankiewicz z Braniewa.

Niniejsze Mistrzostwa z pewnością przejdą do historii rozgrywek w pice siatkowej strażaków w naszym województwie. Kolejni pretendenci do tytułu mistrza już myślą o XI Mistrzostwach, bowiem tegoroczne rozgrywki pokazały, że faworyt nie zawsze triumfuje. Można przypuszczać, że wysoki poziom, jaki co roku prezentowała drużyna z Giżycka, przełożył się na wspaniałą grę pozostałych zespołów i doprowadził do w tym roku niespodzianki.

Gratulujemy zwycięzcom oraz pozostałym doskonałego przygotowania. Serdecznie dziękujemy organizatorom. Kolejne emocje finałowe dopiero za rok, czekamy zatem na kolejne niespodzianki!

Materiał opracowano na podstawie informacji KP PSP w Ełku.

Zdjęcia: st. kpt. Izabela Wojciechowska