9 rudnia 2011 roku w Chorzowie odbył się XVII Międzynarodowy Turniej Drabin Hakowych o Puchar Prezydenta Miasta Chorzowa. Na Turnieju nie mogło zabraknąć reprezentacji województwa warmińsko–mazurskiego w sporcie pożarniczym, która jak co roku znakomicie pokazała się licznie zgromadzonej śląskiej publiczności. Najlepiej zaprezentował się Patryk Grzechowiak z KP PSP w Nowym Mieście Lubawskim, który z czasem 15,29s zajął 5 miejsce. Tuż za nim uplasował się Artur Serafin z KW PSP w Olsztynie z czasem 15,80s. Przeciwników mieli bardzo mocnych, bo oprócz 10 reprezentacji województw i 2 szkół pożarniczych, swoich zawodników przywiozły reprezentacje Czech i Ukrainy.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Śląski Komendant Wojewódzki nadbryg. Marek Rączka w asyście Prezydenta i władz miasta Chorzowa. Turniej Drabin Hakowych w Chorzowie był ostatnia imprezą z tego cyklu, dlatego tez nie mogło zabraknąć przedstawicieli Komendy Głównej PSP w Warszawie w osobach Dyrektora Biura Szkolenia mł. bryg. Jacka Borowskiego, mł. bryg. Piotra Kalinowskiego oraz st. kapt. Szymona Ławeckiego.

W pierwszej serii nasi zawodnicy pobiegli na miarę swoich oczekiwań i wszyscy zaliczyli pierwszy bieg. Seria druga nie przeniosła większych niespodzianek poza Danielem Żamojtukiem z KP PSP w Gołdapi i Arturem Serafinem, którzy znacznie poprawili swoje czasy co dało im awans do pierwszej dziesiątki zawodów. Turniej Drabin Hakowych w Chorzowie zakończył cykl Pucharu Polski w Drabinie Hakowej. Po ośmiu turniejach w drabinie hakowej 3 miejsce zajął Artur Serafin, 8 miejsce przypadło  Patrykowi Grzechowiakowi. Podczas uroczystego zakończenia zostały wręczone powołania do kadry Polski w Sporcie Pożarniczym. I tak  w turniejach Międzynarodowych Polskę reprezentować będą: Konrad Podpora z KP PSP w Szczytnie oraz Artur Serafin z KW PSP w Olsztynie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na przyszłorocznych zawodach .

Poniżej przedstawiamy wyniki i miejsca pierwszej dziesiątki  oraz naszych reprezentantów:

Imię i Nazwisko

Państwo/Województwo/Szkoła