W dniu 9 października 2011 roku w Rakoniewicach (woj. wielkopolskie) odbyły się XVII Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu Długodystansowym na 10 km. W zawodach udział wzięło 110 strażaków reprezentujących 8 Komend Wojewódzkich PSP z woj. lubuskiego, podlaskiego, mazowieckiego, kujawsko–pomorskiego, dolnośląskiego, warmińsko–mazurskiego, wielkopolskiego, pomorskiego. Reprezentacja naszego województwa w klasyfikacji drużynowej zajęła 3 miejsce, natomiast Damian Pieterczyk z KP PSP w Kętrzynie zdobył indywidualnie Mistrzostwo Polski Strażaków w Biegu Długodystansowym !!!

Tegoroczne Mistrzostwa odbyły się w ramach I Biegu Ducha Drzymały. Wystartowało w nim 700 biegaczy między innymi z Ukrainy, Słowacji, Białorusi, Kenii, Polski i w tym doborowym towarzystwie znaleźli się strażacy. W klasyfikacji Open Damian Pietrczyk zajął 5 miejsce, zwyciężył Witaly Shafar z Ukrainy. Doskonale spisali się nasi weterani, tj. Leszek Stelwach z KP PSP w Piszu i Stanisław Bałdyga, którzy w kategorii W-2 (powyżej 45 lat) zajęli na podium dpowiednio 2 i 3 miejsce. Reprezentacja naszego województwa w znacznym stopniu poprawiła wynik z roku ubiegłego, starczyło to do zajęcia 3 miejsca drużynowo na podium. Zwyciężyła reprezentacja woj. pomorskiego.

Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie internetowej „Dycha Drzymały”.