22 września 2011 roku na stadionie Uniwersytetu Warmińsko–Mazurskiego i wspinalni Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie rozegrany został I Warmiński Turniej w Dwuboju Pożarniczym.

W zawodach udział wzięło 9 reprezentacji Komend Wojewódzkich PSP z województw: pomorskiego, mazowieckiego, małopolskiego, wielkopolskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, warmińsko–mazurskiego, oraz drużyna Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie. Zwyciężył reprezentant woj. pomorskiego Mirosław Cyrson z czasem 30,04s.

Ceremonia zakończenia Turnieju odbyła się w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie i zgromadziła Komendantów Powiatowych PSP Warmii i Mazur na czele ze st. bryg. Mariuszem Mierzejewskim - Zastępcą Warmińsko–Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Olsztynie. Gościliśmy także przedstawiciela Komendy Głównej PSP w Warszawie - st. kpt. Szymona Ławeckiego oraz trenera kadry narodowej w sporcie pożarniczym - Piotra Sokołowskiego.

Nasze województwo 15 lat czekało na organizację i rozegranie zawodów ogólnopolskich w sporcie pożarniczym. Warmiński turniej to przedostatnie w tym roku zawody z cyklu Pucharu Polski w drabinie hakowej. Na starcie zgromadził czołowych zawodników w popularnej „hakówce”.

W zawodach wystartowała także liczna reprezentacja woj. warmińsko–mazurskiego. Najlepiej zaprezentowali się Artur Serafin z KW PSP w Olsztynie, który w drabinie hakowej zajął 2 miejsce z czasem 14,70s oraz Patryk Grzechowiak z KP PSP w Nowym Mieście Lubawskim, który z czasem 33,98s w dwuboju zajął miejsce 7.


Wyniki z Turnieju:

WYNIKI  DWUBOJU  POŻARNICZEGO
Imię i nazwiskoJednostkaCzas uzyskanySuma czasówMiejsce
100 mdrabina
Mirosław Cyrsonwoj. pomorskie16,5714,0730,641
Bartłomiej Siepietowskiwoj. małopolskie17,2915,1332,422
Dawid Kacperskiwoj. mazowieckie17,4515,0532,53
Juliusz Wojnarwoj. opolskie17,2315,4732,74
Michał GąskaSA PSP Kraków17,515,833,35
Jacek Siupurzyńskiwoj. wielkopolskie17,9915,8733,866
Patryk Grzechowiakwoj. warmińsko - mazurskie A17,9316,0533,987
Krystian Masalskiwoj. warmińsko - mazurskie A18,0215,9733,998
Piotr Szyslerwoj. warmińsko - mazurskie A18,0916,0134,19
Damian Wentawoj. pomorskie18,415,7834,1810
Artur Serafinwoj. warmińsko - mazurskie A19,5814,734,2811
Rafał Zielonywoj. mazowieckie17,9216,434,3212
Konrad Podporawoj. warmińsko - mazurskie A17,2317,1334,3613
Mateusz Danilukwoj. mazowieckie18,5415,9934,5314
Piotr Wyszyńskiwoj. podlaskie18,4916,0634,5515
Tobiasz Klamawoj. opolskie17,9516,6534,616
Andrzej Cyrsonwoj. pomorskie18,1916,4234,6117
Sebastian JakubiakSA PSP Kraków18,3116,3934,718
Krzysztof MazurSA PSP Kraków19,315,5734,8719
Krzysztof Gajewskiwoj. wielkopolskie18,4516,4634,9120
Paweł Zapadkawoj. warmińsko - mazurskie B18,9716,1435,1121
Szymon Woźniakwoj. wielkopolskie18,716,4735,1722
Jacek Kandybowiczwoj. warmińsko - mazurskie A18,6116,635,2123
Leszek Naranowiczwoj. wielkopolskie18,5216,7935,3124
Dariusz Kroczakwoj.świętokrzyskie18,1317,2535,3825
Artur Wydrawoj. mazowieckie17,4418,1935,6326
Radosław Dąbrowskiwoj. mazowieckie17,8118,0635,8727
Dawid Kowalikwoj.świętokrzyskie17,7918,1335,9228
Paweł Raszkowskiwoj. warmińsko - mazurskie B18,9317,0435,9729
Dawid Mehlichwoj. opolskie17,9318,3936,3230
Mateusz Brzozawoj. opolskie16,9819,3536,3331
Przemysław Kierzenkowskiwoj. warmińsko - mazurskie B18,2118,2236,4332
Łukasz Ostrowskiwoj. podlaskie18,0818,4136,4933
Artur Niewińskiwoj. podlaskie18,4918,4736,9634
Łukasz GrabowskiSA PSP Kraków19,8917,0736,9635
Piotr Fortunawoj.świętokrzyskie18,4419,237,6436
Maciej Kowalskiwoj. wielkopolskie18,2819,6137,8937
Błażej Matysiakwoj. warmińsko - mazurskie B18,8719,3138,1838
Artur Mazurekwoj.świętokrzyskie19,7118,5538,2639
Rafał Bernatwoj. opolskie19,5419,1138,6540
Tomasz Wołczkiewiczwoj. warmińsko - mazurskie B22,3416,438,7441
Patryk Januszewskiwoj. warmińsko - mazurskie B18,8619,9338,7942
Tomasz Murdzawoj.świętokrzyskie19,7419,439,1443
Konrad Sadowskiwoj. podlaskie20,6619,3840,0444
Mariusz Mroczekwoj. warmińsko - mazurskie B22,317,8440,1445
Jan Klimiukwoj. podlaskie19,1121,3140,4246
Wojciech Melnikwoj. warmińsko - mazurskie A99,9916,09116,0847
Karol Przydatekwoj. mazowieckie99,9917,13117,1248
Wojciech WolakSA PSP Kraków99,9919,29119,2849

 

 

Pożarniczy tor przeszkód 100 m  
Imię i nazwiskoJednostkaCzas uzyskanyCzas zaliczonyMiejsce
Bieg 1Bieg 2
Mirosław Cyrsonwoj. pomorskie16,9816,5716,571
Mateusz Brzozawoj. opolskie20,5516,9816,982
Juliusz Wojnarwoj. opolskie17,5517,2317,233
Konrad Podporawoj. warmińsko - mazurskie A17,2399,9917,234
Bartłomiej Siepietowskiwoj. małopolskie17,5517,2917,295
Artur Wydrawoj. mazowieckie17,4499,9917,446
Dawid Kacperskiwoj. mazowieckie18,0217,4517,457
Michał GąskaSA PSP Kraków17,617,517,58
Przemysław Gadwoj.świętokrzyskie17,6919,0717,699
Dawid Kowalikwoj.świętokrzyskie17,9317,7917,7910
Radosław Dąbrowskiwoj. mazowieckie17,8317,8117,8111
Daniel Wachowskiwoj. mazowieckie18,4917,9117,9112
Rafał Zielonywoj. mazowieckie18,3617,9217,9213
Dawid Mehlichwoj. opolskie18,1917,9317,9314
Patryk Grzechowiakwoj. warmińsko - mazurskie A17,9399,9917,9315
Tobiasz Klamawoj. opolskie17,9599,9917,9516
Jacek Siupurzyńskiwoj. wielkopolskie17,9999,9917,9917
Krystian Masalskiwoj. warmińsko - mazurskie A18,0299,9918,0218
Łukasz Ostrowskiwoj. podlaskie18,8618,0818,0819
Piotr Szyslerwoj. warmińsko - mazurskie A18,0999,9918,0920
Dariusz Kroczakwoj.świętokrzyskie18,1399,9918,1321
Andrzej Cyrsonwoj. pomorskie18,6318,1918,1922
Przemysław Kierzenkowskiwoj. warmińsko - mazurskie B18,8218,2118,2123
Maciej Kowalskiwoj. wielkopolskie18,5618,2818,2824
Sebastian JakubiakSA PSP Kraków18,9618,3118,3125
Paweł Kłodzińskiwoj. wielkopolskie19,9218,3418,3426
Damian Wentawoj. pomorskie18,7218,418,427
Piotr Fortunawoj.świętokrzyskie18,5418,4418,4428
Krzysztof Gajewskiwoj. wielkopolskie18,7218,4518,4529
Piotr Wyszyńskiwoj. podlaskie18,5818,4918,4930
Artur Niewińskiwoj. podlaskie99,9918,4918,4931
Leszek Naranowiczwoj. wielkopolskie19,5618,5218,5232
Mateusz Danilukwoj. mazowieckie18,9718,5418,5433
Jacek Kandybowiczwoj. warmińsko - mazurskie A99,9918,6118,6134
Szymon Woźniakwoj. wielkopolskie19,3618,718,735
Patryk Januszewskiwoj. warmińsko - mazurskie B20,5718,8618,8636
Błażej Matysiakwoj. warmińsko - mazurskie B18,8799,9918,8737
Paweł Raszkowskiwoj. warmińsko - mazurskie B18,9320,6518,9338
Paweł Zapadkawoj. warmińsko - mazurskie B19,6818,9718,9739
Jan Klimiukwoj. podlaskie19,5919,1119,1140
Krzysztof MazurSA PSP Kraków19,399,9919,341
Rafał Bernatwoj. opolskie19,5499,9919,5442
Artur Serafinwoj. warmińsko - mazurskie A19,5899,9919,5843
Artur Mazurekwoj.świętokrzyskie20,819,7119,7144
Tomasz Murdzawoj.świętokrzyskie19,7499,9919,7445
Łukasz GrabowskiSA PSP Kraków19,8920,4119,8946
Konrad Sadowskiwoj. podlaskie99,9920,6620,6647
Mariusz Mroczekwoj. warmińsko - mazurskie B99,9922,322,348
Tomasz Wołczkiewiczwoj. warmińsko - mazurskie B22,3499,9922,3449
Wojciech Melnikwoj. warmińsko - mazurskie A99,9999,9999,9950
Wojciech WolakSA PSP Kraków99,9999,9999,9951
Karol Przydatekwoj. mazowieckie99,9999,9999,9952

 

 

 

Drabina hakowa
Imię i nazwiskoJednostkaCzas uzyskanyCzas zaliczonyMiejsce
Bieg 1Bieg 2
Mirosław Cyrsonwoj. pomorskie14,2914,0714,071
Artur Serafinwoj. warmińsko - mazurskie A15,2414,714,72
Dawid Kacperskiwoj. mazowieckie15,0515,715,053
Bartłomiej Siepietowskiwoj. małopolskie15,1315,5815,134
Juliusz Wojnarwoj. opolskie15,6415,4715,475
Krzysztof MazurSA PSP Kraków15,5815,5715,576
Damian Wentawoj. pomorskie15,7816,715,787
Michał GąskaSA PSP Kraków19,3715,815,88
Jacek Siupurzyńskiwoj. wielkopolskie15,8720,715,879
Krystian Masalskiwoj. warmińsko - mazurskie A16,6515,9715,9710
Mateusz Danilukwoj. mazowieckie16,9315,9915,9911
Piotr Szyslerwoj. warmińsko - mazurskie A26,4216,0116,0112
Patryk Grzechowiakwoj. warmińsko - mazurskie A16,0516,4816,0513
Piotr Wyszyńskiwoj. podlaskie16,3316,0616,0614
Wojciech Melnikwoj. warmińsko - mazurskie A16,7916,0916,0915
Paweł Zapadkawoj. warmińsko - mazurskie B16,4316,1416,1416
Sebastian JakubiakSA PSP Kraków16,3918,5916,3917
Tomasz Wołczkiewiczwoj. warmińsko - mazurskie B17,1516,416,418
Rafał Zielonywoj. mazowieckie18,1916,416,419
Andrzej Cyrsonwoj. pomorskie16,4299,9916,4220
Krzysztof Gajewskiwoj. wielkopolskie17,4316,4616,4621
Szymon Woźniakwoj. wielkopolskie18,6716,4716,4722
Jacek Kandybowiczwoj. warmińsko - mazurskie A16,699,9916,623
Tobiasz Klamawoj. opolskie16,6599,9916,6524
Leszek Naranowiczwoj. wielkopolskie17,1816,7916,7925
Paweł Raszkowskiwoj. warmińsko - mazurskie B17,0417,7117,0426
Łukasz GrabowskiSA PSP Kraków17,5117,0717,0727
Karol Przydatekwoj. mazowieckie17,6417,1317,1328
Konrad Podporawoj. warmińsko - mazurskie A17,1399,9917,1329
Dariusz Kroczakwoj.świętokrzyskie17,6917,2517,2530
Piotr Wawrzakwoj.świętokrzyskie17,6717,6617,6631
Mariusz Mroczekwoj. warmińsko - mazurskie B17,8418,1317,8432
Radosław Dąbrowskiwoj. mazowieckie18,0618,318,0633
Dawid Kowalikwoj.świętokrzyskie21,3718,1318,1334
Artur Wydrawoj. mazowieckie18,1918,4418,1935
Przemysław Kierzenkowskiwoj. warmińsko - mazurskie B18,2221,1418,2236
Dawid Mehlichwoj. opolskie18,3919,7118,3937
Łukasz Ostrowskiwoj. podlaskie19,4818,4118,4138
Artur Niewińskiwoj. podlaskie18,4799,9918,4739
Artur Mazurekwoj.świętokrzyskie19,8718,5518,5540
Rafał Bernatwoj. opolskie19,1199,9919,1141
Piotr Fortunawoj.świętokrzyskie19,4719,219,242
Krystian Ziembickiwoj.świętokrzyskie19,2819,319,2843
Wojciech WolakSA PSP Kraków19,819,2919,2944
Błażej Matysiakwoj. warmińsko - mazurskie B19,3119,9219,3145
Mateusz Brzozawoj. opolskie19,3520,4719,3546
Konrad Sadowskiwoj. podlaskie19,3899,9919,3847
Tomasz Murdzawoj.świętokrzyskie20,719,419,448
Maciej Kowalskiwoj. wielkopolskie19,6120,9919,6149
Patryk Januszewskiwoj. warmińsko - mazurskie B21,5619,9319,9350
Jan Klimiukwoj. podlaskie26,2621,3121,3151

 

/tekst i zdjęciac.: st. kpt. Zbigniew Jarosz - rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP/.

 

14,2914,0714,071
15,2414,714,72
15,0515,715,053
15,1315,5815,134
15,6415,4715,475
15,5815,5715,576
15,7816,715,787
19,3715,815,88
15,8720,715,879
16,6515,9715,9710
16,9315,9915,9911
26,4216,0116,0112
16,0516,4816,0513
16,3316,0616,0614
16,7916,0916,0915
16,4316,1416,1416
16,3918,5916,3917
17,1516,416,418
18,1916,416,419
16,4299,9916,4220
17,4316,4616,4621
18,6716,4716,4722
16,699,9916,623
16,6599,9916,6524
17,1816,7916,7925
17,0417,7117,0426
17,5117,0717,0727
17,6417,1317,1328
17,1399,9917,1329
17,6917,2517,2530
17,6717,6617,6631
17,8418,1317,8432
18,0618,318,0633
21,3718,1318,1334
18,1918,4418,1935
18,2221,1418,2236
18,3919,7118,3937
19,4818,4118,4138
18,4799,9918,4739
19,8718,5518,5540
19,1199,9919,1141
19,4719,219,242
19,2819,319,2843
19,819,2919,2944
19,3119,9219,3145
19,3520,4719,3546
19,3899,9919,3847
20,719,419,448
19,6120,9919,6149
21,5619,9319,9350
26,2621,3121,3151