22 września 2011 roku na stadionie Uniwersytetu Warmińsko–Mazurskiego i wspinalni Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie rozegrany został I Warmiński Turniej w Dwuboju Pożarniczym.

W zawodach udział wzięło 9 reprezentacji Komend Wojewódzkich PSP z województw: pomorskiego, mazowieckiego, małopolskiego, wielkopolskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, warmińsko–mazurskiego, oraz drużyna Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie. Zwyciężył reprezentant woj. pomorskiego Mirosław Cyrson z czasem 30,04s.

Ceremonia zakończenia Turnieju odbyła się w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie i zgromadziła Komendantów Powiatowych PSP Warmii i Mazur na czele ze st. bryg. Mariuszem Mierzejewskim - Zastępcą Warmińsko–Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Olsztynie. Gościliśmy także przedstawiciela Komendy Głównej PSP w Warszawie - st. kpt. Szymona Ławeckiego oraz trenera kadry narodowej w sporcie pożarniczym - Piotra Sokołowskiego.

Nasze województwo 15 lat czekało na organizację i rozegranie zawodów ogólnopolskich w sporcie pożarniczym. Warmiński turniej to przedostatnie w tym roku zawody z cyklu Pucharu Polski w drabinie hakowej. Na starcie zgromadził czołowych zawodników w popularnej „hakówce”.

W zawodach wystartowała także liczna reprezentacja woj. warmińsko–mazurskiego. Najlepiej zaprezentowali się Artur Serafin z KW PSP w Olsztynie, który w drabinie hakowej zajął 2 miejsce z czasem 14,70s oraz Patryk Grzechowiak z KP PSP w Nowym Mieście Lubawskim, który z czasem 33,98s w dwuboju zajął miejsce 7.


Wyniki z Turnieju:

WYNIKI  DWUBOJU  POŻARNICZEGO
Imię i nazwisko Jednostka Czas uzyskany Suma czasów Miejsce
100 m drabina
Mirosław Cyrson woj. pomorskie 16,57 14,07 30,64 1
Bartłomiej Siepietowski woj. małopolskie 17,29 15,13 32,42 2
Dawid Kacperski woj. mazowieckie 17,45 15,05 32,5 3
Juliusz Wojnar woj. opolskie 17,23 15,47 32,7 4
Michał Gąska SA PSP Kraków 17,5 15,8 33,3 5
Jacek Siupurzyński woj. wielkopolskie 17,99 15,87 33,86 6
Patryk Grzechowiak woj. warmińsko - mazurskie A 17,93 16,05 33,98 7
Krystian Masalski woj. warmińsko - mazurskie A 18,02 15,97 33,99 8
Piotr Szysler woj. warmińsko - mazurskie A 18,09 16,01 34,1 9
Damian Wenta woj. pomorskie 18,4 15,78 34,18 10
Artur Serafin woj. warmińsko - mazurskie A 19,58 14,7 34,28 11
Rafał Zielony woj. mazowieckie 17,92 16,4 34,32 12
Konrad Podpora woj. warmińsko - mazurskie A 17,23 17,13 34,36 13
Mateusz Daniluk woj. mazowieckie 18,54 15,99 34,53 14
Piotr Wyszyński woj. podlaskie 18,49 16,06 34,55 15
Tobiasz Klama woj. opolskie 17,95 16,65 34,6 16
Andrzej Cyrson woj. pomorskie 18,19 16,42 34,61 17
Sebastian Jakubiak SA PSP Kraków 18,31 16,39 34,7 18
Krzysztof Mazur SA PSP Kraków 19,3 15,57 34,87 19
Krzysztof Gajewski woj. wielkopolskie 18,45 16,46 34,91 20
Paweł Zapadka woj. warmińsko - mazurskie B 18,97 16,14 35,11 21
Szymon Woźniak woj. wielkopolskie 18,7 16,47 35,17 22
Jacek Kandybowicz woj. warmińsko - mazurskie A 18,61 16,6 35,21 23
Leszek Naranowicz woj. wielkopolskie 18,52 16,79 35,31 24
Dariusz Kroczak woj.świętokrzyskie 18,13 17,25 35,38 25
Artur Wydra woj. mazowieckie 17,44 18,19 35,63 26
Radosław Dąbrowski woj. mazowieckie 17,81 18,06 35,87 27
Dawid Kowalik woj.świętokrzyskie 17,79 18,13 35,92 28
Paweł Raszkowski woj. warmińsko - mazurskie B 18,93 17,04 35,97 29
Dawid Mehlich woj. opolskie 17,93 18,39 36,32 30
Mateusz Brzoza woj. opolskie 16,98 19,35 36,33 31
Przemysław Kierzenkowski woj. warmińsko - mazurskie B 18,21 18,22 36,43 32
Łukasz Ostrowski woj. podlaskie 18,08 18,41 36,49 33
Artur Niewiński woj. podlaskie 18,49 18,47 36,96 34
Łukasz Grabowski SA PSP Kraków 19,89 17,07 36,96 35
Piotr Fortuna woj.świętokrzyskie 18,44 19,2 37,64 36
Maciej Kowalski woj. wielkopolskie 18,28 19,61 37,89 37
Błażej Matysiak woj. warmińsko - mazurskie B 18,87 19,31 38,18 38
Artur Mazurek woj.świętokrzyskie 19,71 18,55 38,26 39
Rafał Bernat woj. opolskie 19,54 19,11 38,65 40
Tomasz Wołczkiewicz woj. warmińsko - mazurskie B 22,34 16,4 38,74 41
Patryk Januszewski woj. warmińsko - mazurskie B 18,86 19,93 38,79 42
Tomasz Murdza woj.świętokrzyskie 19,74 19,4 39,14 43
Konrad Sadowski woj. podlaskie 20,66 19,38 40,04 44
Mariusz Mroczek woj. warmińsko - mazurskie B 22,3 17,84 40,14 45
Jan Klimiuk woj. podlaskie 19,11 21,31 40,42 46
Wojciech Melnik woj. warmińsko - mazurskie A 99,99 16,09 116,08 47
Karol Przydatek woj. mazowieckie 99,99 17,13 117,12 48
Wojciech Wolak SA PSP Kraków 99,99 19,29 119,28 49

 

 

Pożarniczy tor przeszkód 100 m  
Imię i nazwisko Jednostka Czas uzyskany Czas zaliczony Miejsce
Bieg 1 Bieg 2
Mirosław Cyrson woj. pomorskie 16,98 16,57 16,57 1
Mateusz Brzoza woj. opolskie 20,55 16,98 16,98 2
Juliusz Wojnar woj. opolskie 17,55 17,23 17,23 3
Konrad Podpora woj. warmińsko - mazurskie A 17,23 99,99 17,23 4
Bartłomiej Siepietowski woj. małopolskie 17,55 17,29 17,29 5
Artur Wydra woj. mazowieckie 17,44 99,99 17,44 6
Dawid Kacperski woj. mazowieckie 18,02 17,45 17,45 7
Michał Gąska SA PSP Kraków 17,6 17,5 17,5 8
Przemysław Gad woj.świętokrzyskie 17,69 19,07 17,69 9
Dawid Kowalik woj.świętokrzyskie 17,93 17,79 17,79 10
Radosław Dąbrowski woj. mazowieckie 17,83 17,81 17,81 11
Daniel Wachowski woj. mazowieckie 18,49 17,91 17,91 12
Rafał Zielony woj. mazowieckie 18,36 17,92 17,92 13
Dawid Mehlich woj. opolskie 18,19 17,93 17,93 14
Patryk Grzechowiak woj. warmińsko - mazurskie A 17,93 99,99 17,93 15
Tobiasz Klama woj. opolskie 17,95 99,99 17,95 16
Jacek Siupurzyński woj. wielkopolskie 17,99 99,99 17,99 17
Krystian Masalski woj. warmińsko - mazurskie A 18,02 99,99 18,02 18
Łukasz Ostrowski woj. podlaskie 18,86 18,08 18,08 19
Piotr Szysler woj. warmińsko - mazurskie A 18,09 99,99 18,09 20
Dariusz Kroczak woj.świętokrzyskie 18,13 99,99 18,13 21
Andrzej Cyrson woj. pomorskie 18,63 18,19 18,19 22
Przemysław Kierzenkowski woj. warmińsko - mazurskie B 18,82 18,21 18,21 23
Maciej Kowalski woj. wielkopolskie 18,56 18,28 18,28 24
Sebastian Jakubiak SA PSP Kraków 18,96 18,31 18,31 25
Paweł Kłodziński woj. wielkopolskie 19,92 18,34 18,34 26
Damian Wenta woj. pomorskie 18,72 18,4 18,4 27
Piotr Fortuna woj.świętokrzyskie 18,54 18,44 18,44 28
Krzysztof Gajewski woj. wielkopolskie 18,72 18,45 18,45 29
Piotr Wyszyński woj. podlaskie 18,58 18,49 18,49 30
Artur Niewiński woj. podlaskie 99,99 18,49 18,49 31
Leszek Naranowicz woj. wielkopolskie 19,56 18,52 18,52 32
Mateusz Daniluk woj. mazowieckie 18,97 18,54 18,54 33
Jacek Kandybowicz woj. warmińsko - mazurskie A 99,99 18,61 18,61 34
Szymon Woźniak woj. wielkopolskie 19,36 18,7 18,7 35
Patryk Januszewski woj. warmińsko - mazurskie B 20,57 18,86 18,86 36
Błażej Matysiak woj. warmińsko - mazurskie B 18,87 99,99 18,87 37
Paweł Raszkowski woj. warmińsko - mazurskie B 18,93 20,65 18,93 38
Paweł Zapadka woj. warmińsko - mazurskie B 19,68 18,97 18,97 39
Jan Klimiuk woj. podlaskie 19,59 19,11 19,11 40
Krzysztof Mazur SA PSP Kraków 19,3 99,99 19,3 41
Rafał Bernat woj. opolskie 19,54 99,99 19,54 42
Artur Serafin woj. warmińsko - mazurskie A 19,58 99,99 19,58 43
Artur Mazurek woj.świętokrzyskie 20,8 19,71 19,71 44
Tomasz Murdza woj.świętokrzyskie 19,74 99,99 19,74 45
Łukasz Grabowski SA PSP Kraków 19,89 20,41 19,89 46
Konrad Sadowski woj. podlaskie 99,99 20,66 20,66 47
Mariusz Mroczek woj. warmińsko - mazurskie B 99,99 22,3 22,3 48
Tomasz Wołczkiewicz woj. warmińsko - mazurskie B 22,34 99,99 22,34 49
Wojciech Melnik woj. warmińsko - mazurskie A 99,99 99,99 99,99 50
Wojciech Wolak SA PSP Kraków 99,99 99,99 99,99 51
Karol Przydatek woj. mazowieckie 99,99 99,99 99,99 52

 

 

 

Drabina hakowa
Imię i nazwisko Jednostka Czas uzyskany Czas zaliczony Miejsce
Bieg 1 Bieg 2
Mirosław Cyrson woj. pomorskie 14,29 14,07 14,07 1
Artur Serafin woj. warmińsko - mazurskie A 15,24 14,7 14,7 2
Dawid Kacperski woj. mazowieckie 15,05 15,7 15,05 3
Bartłomiej Siepietowski woj. małopolskie 15,13 15,58 15,13 4
Juliusz Wojnar woj. opolskie 15,64 15,47 15,47 5
Krzysztof Mazur SA PSP Kraków 15,58 15,57 15,57 6
Damian Wenta woj. pomorskie 15,78 16,7 15,78 7
Michał Gąska SA PSP Kraków 19,37 15,8 15,8 8
Jacek Siupurzyński woj. wielkopolskie 15,87 20,7 15,87 9
Krystian Masalski woj. warmińsko - mazurskie A 16,65 15,97 15,97 10
Mateusz Daniluk woj. mazowieckie 16,93 15,99 15,99 11
Piotr Szysler woj. warmińsko - mazurskie A 26,42 16,01 16,01 12
Patryk Grzechowiak woj. warmińsko - mazurskie A 16,05 16,48 16,05 13
Piotr Wyszyński woj. podlaskie 16,33 16,06 16,06 14
Wojciech Melnik woj. warmińsko - mazurskie A 16,79 16,09 16,09 15
Paweł Zapadka woj. warmińsko - mazurskie B 16,43 16,14 16,14 16
Sebastian Jakubiak SA PSP Kraków 16,39 18,59 16,39 17
Tomasz Wołczkiewicz woj. warmińsko - mazurskie B 17,15 16,4 16,4 18
Rafał Zielony woj. mazowieckie 18,19 16,4 16,4 19
Andrzej Cyrson woj. pomorskie 16,42 99,99 16,42 20
Krzysztof Gajewski woj. wielkopolskie 17,43 16,46 16,46 21
Szymon Woźniak woj. wielkopolskie 18,67 16,47 16,47 22
Jacek Kandybowicz woj. warmińsko - mazurskie A 16,6 99,99 16,6 23
Tobiasz Klama woj. opolskie 16,65 99,99 16,65 24
Leszek Naranowicz woj. wielkopolskie 17,18 16,79 16,79 25
Paweł Raszkowski woj. warmińsko - mazurskie B 17,04 17,71 17,04 26
Łukasz Grabowski SA PSP Kraków 17,51 17,07 17,07 27
Karol Przydatek woj. mazowieckie 17,64 17,13 17,13 28
Konrad Podpora woj. warmińsko - mazurskie A 17,13 99,99 17,13 29
Dariusz Kroczak woj.świętokrzyskie 17,69 17,25 17,25 30
Piotr Wawrzak woj.świętokrzyskie 17,67 17,66 17,66 31
Mariusz Mroczek woj. warmińsko - mazurskie B 17,84 18,13 17,84 32
Radosław Dąbrowski woj. mazowieckie 18,06 18,3 18,06 33
Dawid Kowalik woj.świętokrzyskie 21,37 18,13 18,13 34
Artur Wydra woj. mazowieckie 18,19 18,44 18,19 35
Przemysław Kierzenkowski woj. warmińsko - mazurskie B 18,22 21,14 18,22 36
Dawid Mehlich woj. opolskie 18,39 19,71 18,39 37
Łukasz Ostrowski woj. podlaskie 19,48 18,41 18,41 38
Artur Niewiński woj. podlaskie 18,47 99,99 18,47 39
Artur Mazurek woj.świętokrzyskie 19,87 18,55 18,55 40
Rafał Bernat woj. opolskie 19,11 99,99 19,11 41
Piotr Fortuna woj.świętokrzyskie 19,47 19,2 19,2 42
Krystian Ziembicki woj.świętokrzyskie 19,28 19,3 19,28 43
Wojciech Wolak SA PSP Kraków 19,8 19,29 19,29 44
Błażej Matysiak woj. warmińsko - mazurskie B 19,31 19,92 19,31 45
Mateusz Brzoza woj. opolskie 19,35 20,47 19,35 46
Konrad Sadowski woj. podlaskie 19,38 99,99 19,38 47
Tomasz Murdza woj.świętokrzyskie 20,7 19,4 19,4 48
Maciej Kowalski woj. wielkopolskie 19,61 20,99 19,61 49
Patryk Januszewski woj. warmińsko - mazurskie B 21,56 19,93 19,93 50
Jan Klimiuk woj. podlaskie 26,26 21,31 21,31 51

 

/tekst i zdjęciac.: st. kpt. Zbigniew Jarosz - rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP/.

 

14,29 14,07 14,07 1
15,24 14,7 14,7 2
15,05 15,7 15,05 3
15,13 15,58 15,13 4
15,64 15,47 15,47 5
15,58 15,57 15,57 6
15,78 16,7 15,78 7
19,37 15,8 15,8 8
15,87 20,7 15,87 9
16,65 15,97 15,97 10
16,93 15,99 15,99 11
26,42 16,01 16,01 12
16,05 16,48 16,05 13
16,33 16,06 16,06 14
16,79 16,09 16,09 15
16,43 16,14 16,14 16
16,39 18,59 16,39 17
17,15 16,4 16,4 18
18,19 16,4 16,4 19
16,42 99,99 16,42 20
17,43 16,46 16,46 21
18,67 16,47 16,47 22
16,6 99,99 16,6 23
16,65 99,99 16,65 24
17,18 16,79 16,79 25
17,04 17,71 17,04 26
17,51 17,07 17,07 27
17,64 17,13 17,13 28
17,13 99,99 17,13 29
17,69 17,25 17,25 30
17,67 17,66 17,66 31
17,84 18,13 17,84 32
18,06 18,3 18,06 33
21,37 18,13 18,13 34
18,19 18,44 18,19 35
18,22 21,14 18,22 36
18,39 19,71 18,39 37
19,48 18,41 18,41 38
18,47 99,99 18,47 39
19,87 18,55 18,55 40
19,11 99,99 19,11 41
19,47 19,2 19,2 42
19,28 19,3 19,28 43
19,8 19,29 19,29 44
19,31 19,92 19,31 45
19,35 20,47 19,35 46
19,38 99,99 19,38 47
20,7 19,4 19,4 48
19,61 20,99 19,61 49
21,56 19,93 19,93 50
26,26 21,31 21,31 51