18 czerwca .r. na stadionie w Nidzicy odbyły się Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych jednostek OSP z terenu powiatu nidzickiego. Zawody rozegrano według regulaminu MDP CTIF z 2010 r. w konkurencjach rozwinięcia bojowego oraz biegu sztafetowego 400 m z przeszkodami.

W rywalizacji sportowej udział wzięły 3 młodzieżowe drużyny pożarnicze, składające się z młodzieży w wieku 10-16 lat.

Sędzią głównym zawodów był Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Nidzicy mł. bryg.Zbigniew Słupski, a obsługę techniczną i zespół sędziowski stanowili strażacy z KP PSP w Nidzicy.

Mimo trudnych warunków atmosferycznych spowodowanych opadami deszczu, młodzież wykazała się wysoką sprawnością fizyczną i osiągnęła bardzo dobre wyniki. Najlepsza okazała się Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Bolejny. Kolejne miejsca zajęły drużyny MDP OSP Łyna i MDP OSP Szkotowo.

Suma punktów

Jednostka MDP OSP

Rozwinięcie bojowe

Bieg sztafetowy

Liczba punktów

Liczba punktów

979

BOLEJNY gm.Nidzica

900

79

975

ŁYNA gm.Nidzica

888

87

974

SZKOTOWO gm.Kozłowo

890

84

2

Zawody zorganizowali:  Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nidzicy, Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Nidzicy oraz Urząd Miejski w Nidzicy - gospodarz zawodów.

Uczestnicy zawodów otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe (śpiwory, piłki, pendrivy i słuchawki do komputera).

Fundatorami nagród byli:

- Starostwo Powiatowe w Nidzicy,

- Urząd Gminy Kozłowo,

- Bank Spółdzielczy w Nidzicy,

- Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Nidzicy,

Organizatorzy serdecznie dziękują fundatorom nagród oraz opiekunom za przygotowanie drużyn.

/Tekst: asp.sztab.Andrzej Osowski, dh Stanisław Rabczyński,  zdjęcia: KPPSP w Nidzicy/