W dniach 30 marca-1 kwietnia 2011r. w Chełmie (woj. lubelskie) odbyły się XXVIII Mistrzostwa Polski Strażaków w Piłce Siatkowej. W Mistrzostwach udział wzięło 8 drużyn reprezentujących województwa: dolnośląskie, lubelskie, łódzkie, podlaskie, warmińsko-mazurskie, opolskie,  śląskie oraz CS PSP w Częstochowie. Reprezentacja województwa warmińsko-mazurskiego, zajmując 6 miejsce udowodniła, że należy do ścisłej czołówki w kraju w tej dyscyplinie sportu.

Niewiele zabrakło, aby nasi siatkarze wystąpili w ścisłym finale, zabrakło 3 małych punktów decydujących o wyjściu z grupy. Drużyny z woj. łódzkiego, Śląska i nasza drużyna miały po tyle samo wygranych meczy, o wyjściu z grupy decydował stosunek małych  punktów. Tu nieznacznie lepsze były drużyny z Łodzi i Śląska.

Wyniki grupy A

Dolnośląskie - Podlaskie 1:2, CS PSP - Lubelskie 2:1, Dolnośląskie - CS PSP 0:2, Podlaskie - Lubelskie 2:1, Dolnośląskie - Lubelskie 0:2, Podlaskie - CS PSP 2:1.

Wyniki grupy B

Warm.-Mazurskie – Opolskie 2:1, Warm.-Mazurskie – Łódzkie 2:1, Łódzkie - Śląskie 2:1, Opolskie - Śląskie 1:2, Warm.-Mazurskie – Śląskie 1:2, Opolskie – Łódzkie 0:2.

Mecze Półfinałowe: Łódzkie – CS PSP 2:1, Śląskie - Podlaskie 2:1.

Mecze finałowe:

Mecz o 7 miejsce : Dolnośląskie - Opolskie 2:0

Mecz o 5 miejsce: Lubelskie - Warm.Mazurskie 2:0

Mecz o 3 miejsce: CS PSP - Podlaskie 0:2

Mecz finałowy: Łódzkie - Śląskie 1:3

Końcowa klasyfikacja  Mistrzostw :

1. KW PSP Katowice,
2. KW PSP Łódź,
3. KW PSP Białystok,
4. CS PSP Częstochowa,
5. KW PSP Lublin,
6. KW PSP Olsztyn,
7. KW PSP Wrocław,
8. KW PSP Opole. Przyznano ponadto wyróżnienia indywidualne w następujących kategoriach: Najlepszy zawodnik:  Jacek Pić – KW PSP Katowice,
Najlepszy atakujący:  Damian Sęk – KW PSP Łódź,
Najlepszy rozgrywający:  Mirosław Wójcik – KW PSP Lublin,
Najlepszy libero:   Roman Roszkowski – KW PSP Białystok,
Najlepszy zagrywający:  Tomasz Miarka – CS PSP Częstochowa,
Najlepszy blokujący:  Arkadiusz Gij – KW PSP Olsztyn,
Najlepszy środkowy:  Maciej Krzaczek – KW PSP Lublin,
Najlepszy obrońca:   Robert Stach – KW PSP Katowice. Wręczenia pucharów, medali i dyplomów podczas ceremonii zakończenia dokonali: mł. bryg. Jacek Borowski – Dyrektor Biura Szkolenia KG PSP, st. bryg. Tadeusz Milewski – Lubelski Komendant Wojewódzki PSP, Elżbieta Bajkiewicz-Kaliszczuk – Dyrektor Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki w Urzędzie Miasta Chełm oraz Jacek Koziński – Dyrektor Wydziału Rozwoju w Starostwie Powiatowym w Chełmie.

Reprezentacja woj. warmińsko-mazurskiego w Mistrzostwach grała w następującym składzie: Gij Arkadiusz (KP PSP Giżycko), Merski Piotr (KP PSP Giżycko), Zarębski Karol (KP PSP Giżycko), Stasiewski Andrzej (KP PSP Giżycko), Zawistowski Piotr (KP PSP Ełk), Stankiweicz Marek (KP PSP Braniewo),Machnowski Karol (KP PSP Braniewo), Wereda Krzysztof (KP PSP Ostróda), Wołejko Piotr (KP PSP Lidzbark Warmiński), Kierownikiem reprezentacji był bryg.inż. Jerzy Kunicki.

/tekst i zdjęcia: st. kpt. Arkadiusz Gij, st. sekc. Marcin Warcaba/