Reprezentacja woj. warmińsko-mazurskiego w sporcie pożarniczym rozpoczęła sezon. 11 marca 2011 roku w Sokołowie Podlaskim odbył się IV Ogólnopolski Turniej Drabin Hakowych połączony z obozem szkoleniowym. W zawodach udział wzięło 66 zawodników z Polski oraz 5 reprezentantów z Ukrainy. Z naszej reprezentacji najlepiej zaprezentował się Artur Serafin z KW PSP w Olsztynie, który z czasem 15,43s zajął 8 miejsce. Zwyciężył Sergiej Kaliszczuk z Ukrainy z czasem 14,18s.

Nasi reprezentanci, korzystając z gościnności Komendanta Powiatowego PSP w Sokołowie Podlaskim, zostali po zawodach na zgrupowaniu szkoleniowym doskonaląc technikę i umięjetności "hakówki" przed zbliżającymi się Halowymi Mistrzistwami Polski w Dwuboju Pożarniczym. IV ogólnopolski Turniej Drabin Hakowych rozpoczął cykl turniejów o Puchar Komendanta Głównego PSP. Pozostali nasi zawodnicy, plasując się w pierwszej dwudziestce, zdobyli cenne punkty do klasyfikacji generalnej w Pucharze Polski w Drabinie Hakowej.