W dniach 16-18 lutego 2011 roku w Czętochowie odbyły się XXVIII Mistrzostwa Polski Strażaków w Tenisie Stołowym. W zawodach udział wzięło 13 reprezentacji z Komend Wojewódzkich Państwowej Straży Pożarnej oraz 2 reprezentacje szkół - CS PSP Częstochowa, SA PSP Poznań. Bezapelacyjnie najlepsza okazała się drużyna z woj. podkarpackiego, a w klasyfikacji idywidualnej w stawce 60 zawodników zwyciężył Krzysztof Marcinowski, również z woj. podkarpackiego. Reprezentacja woj. warmińsko-mazurskiego w klasyfikacji drużynowej zajęła VIII miejsce. Natomiast idywidualnie najlepiej zaprezentował się Jacek Chmielewski z KP PSP w Ełku, który uplasował się w przedziale miejsc 16-24.

Mistrzostwa odbyły się w obecności wielu dostojnych gości, a wśród nich między innymi byli: Zastepca Komendanta Głównego PSP - nadbryg. Marek Kowalski, Prezydent miasta Częstochowy - Krzysztof Matyjaszczyk i gospodarz zawodów Komendant CS PSP - st. bryg. Marek Chmiel. W ciągu trzech dni rozegrano mnóstwo emocjonujących meczy. Zarówno w grach drużynowych jak i indywidualnych trzeba było wykazać się bardzo dobrą kondycją, aby w decydujących meczach przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Reprezentacja woj. warmińsko-mazurskiego pierwszego dnia Mistrzostw stoczyła bardzo ciężki mecz z drużyną woj. mazowieckiego zwyciężając 5:3. Następnie, na drodze naszym zawodnikom stanęła reprezentacja woj. podkarpackiego złożona z zawodników wystepujących w I lidze. Mistrzowie Polski nie pozostawli złudzeń naszej drużynie, kto jest lepszy.W ostatecznym rozrachunku nasi zawodnicy uplasowali się w środku stawki, powtarzając wynik z poprzedniego roku.

Województwo warmińsko-mazurskie reprezentowali:

1. Jacek Baczewski - KP PSP Szczytno

2. Jacek Chmielewski - KP PSP Ełk

3. Grzegorz Kokocha - KP PS Węgorzewo

4. Mariusz Madej - KP PSP Nidzica

Kierownik reprezentacji: Marcin Warcaba - KW PSP Olsztyn

Klasyfikacja drużynowa:

1. woj. podkarpackie

2. woj. łódzkie

3. woj. pomorskie

4. woj. podlaskie

5. woj. opolskie

6. woj. dolnośląskie

7. woj. lubuskie

8. woj. warmińsko - mazurskie

Klasyfikacja indywidualna:

1. Krzysztoł Marcinowski - woj. podkarpackie

2. Sebastian Lubaś - woj. podkarpackie

3. Marek Stępień - woj. łódzkie


/tekst i zdj.: st. sekc. Marcin Warcaba - KW PSP Olsztyn/