W dniu 9 października 2010 roku w Poznaniu odbł się XXVIII Ogólnopolski Bieg Przemysła, połączony z Mistrzostwami Polski Strażaków w Biegu na 10 km. Organizatorami zawodów byłi: Wielkopolskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej oraz Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Reprezentacja woj. warmińsko - mazurskiego we wspaniałym stylu, wywalczyła  drużynowego Mistrza Polski Strażaków w Biegu Długodystansowym!!! Natomiast indywidualnie najlepiej zaprezentował się Damian Pieterczyk z KP PSP w Kętrzynie zdobywając drugie miejsce.

Trasa biegu wiodła wokół toru regatowego Malta. Na starcie stanęło ok. 150 zawodników w tym 90 strażaków. Punktowanych było najlepszych trzech  zawodników w kategorii senior (do 34 lat) oraz najlepszych dwóch w kategorii weteran W-1 (od 35 do 44 lat), W-2 (od 45 lat)  i właśnie w tej ostatniej kategorii znakomicie wypadli nasi najstarsi zawodnicy tj. Leszek Stelwach z KP PSP w Piszu zajmując drugie miejsce oraz Stanisław Bałdyga (emeryt - KP PSP Szczytno), który ukończył bieg na trzecim miejscu. Warto dodać,że reprezentacja woj. warmińsko - mazurskiego zdobyła tytuł drugi raz z rzędu i obroniła puchar przechodni ufundowany przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.