W dniu 3 września 2010 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się jubileuszowy XX Świętokrzyski Turniej w Dwuboju Pożarniczym z udziałem kadry Polski w sporcie pożarniczym. Był to generalny sprawdzian przed zbliżającymi sie XXVII Mistrzostwami Polski w Sporcie Pożarniczym. Nie mogło tam zabraknąć reprezentacji województwa warmińsko-mazurskiego, która udowodniła że należy do ścisłej krajowej czołówki sportu pożarniczego.

Najlepiej zaprezentował się Krystian Masalski z KP PSP w Bartoszycach, który z czasem 32,82s. zajął trzecie miejsce na podium. Bardzo dobrze wypadł Artur Serafin z KW PSP w Olsztynie udowadniając że wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na trzecie pietro wspinalni jest jego mocna stroną i z czasem 14,64 zajął pierwsze miejsce! Pozostali nasi zawodnicy, bijąc rekordy życiowe, uplasowali sie w klasyfikacji generalnej bardzo wysoko. Poniżej przedstawiamy klasyfikację piewszych 10 zawodników w dwuboju pożarniczym, pozostałe wyniki są dostępne na stronie internetowej KW PSP w Kielcach.