W dniach 31 sierpnia – 1 września 2017r. na jeziorze Białym przy Oficerskim Yacht Club „Pacyfik” w Augustowie odbyły się VII Mistrzostw Województwa Podlaskiego Strażaków – Płetwonurków. Dzięki przychylności Komendanta Miejskiego PSP w Elblągu drużyna z JRG 2 w Elblągu wzięła udział w zawodach.  Kierownikiem drużyny był bryg. Tomasz Malesiński, a w skład drużyny wchodzili: mł. ogn. Rafał Kuźmicz, st. sekc. Paweł Król, st. str. Jakub Sidorski oraz st. str. Łukasz Pytelewski.
W sumie w zawodach uczestniczyło 62 strażaków płetwonurków z jednostek PSP i OSP z województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, śląskiego, lubelskiego, mazowieckiego, podkarpackiego oraz z Białorusi i Litwy.

Znakomicie zaprezentował się Przemysław Żydaczek z KP PSP w Ostródzie podczas XXXIV Mistrzostw Polski w Sporcie Pożarniczym. W konkurencji "pożarniczy tor przeszkód 100m" zdobył złoty medal. W dwuboju pożarniczym uplasował się tuż za podium.

W dniu 27 kwietnia 2017 roku w Rzeszowie odbył się XXX Memiorał w Dwuboju Pożarniczym im. płk. poż. Andrzeja Bazanowskiego. W zawodach udział wzięło 82 zawodników z Komend Wojewódzkich PSP z Katowic, Gdańska, Rzeszowa, Białegostku, Lublina, Warszawy, Opola, Olsztyna i Kielc. Tym razem bardzo dobrze spisał się Krystian Masalski z KP PSP w Bartoszycach, który z czasem 14,76s  zajął drugie miejsce, natomiast w dwuboju pożarniczym zajął piąte miejsce.

W dniach 23 -24 marca w Grudziądzu i Toruniu odbyły się XVI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Dwuboju Pożarniczym. Do rywalizacji przystąpiło 100 zawodników reprezentujących  12 reprezentacji wojewódzkich i 1 szkołę pożarniczą oraz 2 drużyny zagraniczne Białoruś i Ukraina. Przemysław Żydaczek z KP PSP Ostróda we wspaniałym stylu sięgnął po Mistrza Polski w konkurencji pożarniczy tor przeszkód 100m.

W dniu 17 marca 2017 roku w Ostródzie odbył się finał XIX Mistrzostw Województwa Strażków w Halowej Piłce Siatkowej o puchar Warmińsko - Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Tytuł mistrzowski wywalczyła Komenda Powiatowa PSP z Lidzbarka Warmińskiego.