W dniu 24 maja 2010r. o godzinie 4:47 na drodze krajowej nr 51 kierunek Olsztyn – Olsztynek, doszło do wypadku samochodu ciężarowego TIR.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, że samochód ciężarowy DAF przewożący styropian, znajduje się poza drogą. Kierowca samodzielnie opuścił pojazd, pomocy udzielał mu zespół ratownictwa medycznego. Ciężarówka, zjeżdżając na pobocze, uderzyła w drzewo, które w wyniku uderzenia przełamało się i pochyliło na drogę.

Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, odłączyli akumulator,  wycięli uszkodzone drzewo, uprzątnęli drogę z pozostałości po wycince. Miejsce zdarzenia przekazali policji. Cągnik siodłowy został uszkodzony na kwotę około 70 tys. zł, a częściowemu zniszczeniu uległa naczepa na kwotę około 10 tys. zł. Przyczyny wypadku ustala policja.

/tekst: st.kpt. Sławomir Filipowicz, fot.: KM PSP Olsztyn/.