O godz. 10.46 w dniu 6.05.2010 roku do Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Piszu wpłynęła informacja o wypadku drogowym na trasie Pisz – Ruciane-Nida, w miejscowości Wejsuny. Zderzyły się 3  samochody osobowe i ciężarówka.

Samochodami podróżowało łącznie 6 osób. Pierwszy na miejscu zdarzenia pojawił się Komendant Powiatowy PSP w Piszu, który najechał przypadkowo na miejsce wypadku i wspólnie z dwoma świadkami zdarzenia przystąpił do udzielania pomocy poszkodowanym. Po dojeździe karetki pogotowia, poszkodowanych przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. Po dojeździe zastępów straży pożarnej, pozostałe działania polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, uprzątnięciu płynów eksploatacyjnych, szkła i uszkodzonych części pojazdów. W wypadku ranne zostały 3 osoby -  2 zostały zabrane do szpitala w Piszu, a 1 po udzieleniu jej pomocy, pozostała na miejscu zdarzenia. W trakcie prowadzonych działań ratowniczych droga była całkowicie nieprzejezdna. W działaniach trwających ponad 6 godzin udział brały 3 zastępy PSP oraz 1 OSP w sile 9 strażaków, a ponadto pogotowie, policja i pomoc drogowa.