6 maja w godzianach rannych, na drodze krajowej nr 15 w Brzoziu Lubawskim, doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Kierowca jednego z nich został ranny. Do wypadku doszło tuż za feralnym zakrętem, na którym życie straciły już cztery osoby.

Wypadek wydarzył się na prostym odcinku drogi krajowej nr 15, tuż za Brzoziem Lubawskim, za niebezpiecznym zakrętem, uważanym przez kierowców za miejscowy czarny punkt.
Na miejsce zdarzenia zaalarmowano zastęp z KP PSP w Nowym Mieście Lub., zastęp z OSP w Brzoziu Lub., zespół ratownictwa medycznego oraz policję. Służby ratownicze do zdarzenia przybyły niemal równocześnie. Pogotowie ratunkowe zajęło się poszkodowanym kierowcą renaulta kangoo, który uderzył w drzewo, strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w pojazdach oraz kierowali wahadłowo ruchem drogowym do momentu przybycia policji. Poszkodowanego kierowcę z urazem głowy przewieziono do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Iławie.

Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci badają, jak doszło do wypadku. Na razie wiadomo tylko, że wszystkie samochody (bmw, vw i renault) jechały w stronę Brodnicy. Policjanci ustalają, kto kogo wyprzedzał i dlaczego doszło do zderzenia. Być może któryś z kierowców rozpoczął manewr wyprzedzania nie upewniając się, czy sam nie jest wyprzedzany. Akcja trwała prawie dwie godziny.

(Tekst: asp. sztab. Michał Błaszkowski, foto: KP PSP w Nowym Mieście Lub.)