1 maja o godzinie 2:59 straż pożarna została poinformowana o wybuchu w domu jednorodzinnym w miejscowości Chojnik, gm. Morąg.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali dom z uszkodzonymi ścianami, stropami oraz zerwanym pokryciem dachu.

Mieszkańcy opuścili dom przed przybyciem służb ratowniczych, jeden poszkodowany mężczyzna przebywał pod opieką zespołu ratownictwa medycznego. Z relacji mieszkanki wynikało, że przyczyną zdarzenia mógł być wybuch w pomieszczeniach piwnicznych.

Strażacy zabezpieczyli miejsce wybuchu, wyłączyli bezpieczniki w budynku, wprowadzili  rotę do wewnątrz, zakręcili zawór przyłączeniowy uszkodzonej instalacji wodnej, oświetlili teren akcji, przeszukali dokładnie obiekt i teren wokół. Z pomieszczeń piwnicznych wynieśli trzy butle gazu propan-butan oraz jedną butlę turystyczną.

Na miejsce przybył pracownik Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Ostródzie, który wydał lokatorom ustny zakaz użytkowania obiektu

/tekst: st. kpt. Piotr Wlazłowski; zdjęcia: sekc. Marcin Ostrowski/.