30 kwietnia 2010 r., ok. 20:00, na odcinku drogi krajowej nr 7 Nidzica-Mława zderzyły się trzy samochody.

W wyniku zderzenia ciągnika siodłowego scania oraz samochodów marek Fiat Doblo i Opel Vectra poszkodowanych zostało 7 osób. Lekkie obrażenia odnieśli kierowcy scanii i opla vectry, którzy opuścili pojazdy o własnych siłach. Na miejscu zginął kierowca fiata i dwóch, z czterech jadących z nim, chłopców w wieku gimnazjalnym. Dwóch pozostałych chłopców, po udzieleniu pomocy medycznej, przewieziono do szpitala. Działania straży pożarnej polegały na udzieleniu pomocy medycznej jednemu z poszkodowanych oraz zabezpieczeniu miejsca wypadku. Na polecenie prokuratora wykonano dostęp i wydobyto ciała dwóch ofiar wypadku, które pozostawały w pojeździe. Utrudnienia w ruchu drogowym trwały kilka godzin. Policja zorganizowała objazdy.

/tekst: st.asp.A.Osowski/