W dniu 23.04.2010 r. o godzinie 11:05 do powiatowego stanowiska kierowania w Piszu wpłynęła telefoniczna informacja, że na trasie Pisz-Turośl doszło do wypadku drogowego.

Po przybyciu na miejsce  strażacy zastali samochód osobowy marki Opel Astra leżący na dachu w przydrożnym rowie. Zespół pogotowia ratunkowego udzielił kierowcy pomocy medycznej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, odłączeniu akumulatora w pojeździe oraz uprzątnięciu uszkodzonych elementów auta. W akcji trwającej ponad 1 godzinę udział brały: 1 zastęp z JRG PSP w Piszu, 2 zastępy z OSP oraz pogotowie ratunkowe i policja. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległy dach, przód oraz elementy boczne pojazdu.

/tekst: mł. asp. Józef Baranowski, zdjęcia: archiwum KP PSP w Piszu/