W piątek, 9 kwietnia o godzinie 12.31, Powiatowe Stanowisko Kierowania PSP w Braniewie otrzymało zgłoszenie o pożarze skrzynki energetycznej w budynku mieszkalnym wielorodzinnym. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG Braniewo /GLBARt, GCBA/. Dym, który powstał w wyniku pożaru, skutecznie wypełnił całość klatki schodowej stanowiąc zagrożenie dla mieszkańców. Pożar został ugaszony przez jednego z mieszkańców przy wykorzystaniu gaśnicy proszkowej. Działania strażaków, którzy przybyli na miejsce polegały na: zabezpieczeniu miejsca pożaru, oddymieniu zadymionej klatki schodowej, odłączeniu zasilania do obiektu, sprawdzeniu czy nie ma osób poszkodowanych. Na szczęście ogień nie przeniósł się na palne elementy konstrukcyjne klatki schodowej. Na miejsce zdarzenia przybył zarządca obiektu oraz pracownicy zakładu energetycznego. Działania trwały około 40 minut. /kpt. I. Ścibiorek/.