W dniu 4 kwietnia br. w Iławie przy ul. Lipowy Dwór, doszło do poważnego w skutkach wypadku drogowego, którego przyczyną było niezachowanie ostrożności podczas wyprzedzania. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, iż samochód osobowy mercedes znajduje się na poboczu jezdni na dachu. Wewnątrz samochodu pozostają dwie nieprzytomne osoby z urazami twarzoczaszki, natomiast jedna z osób poszkodowanych – przytomna, z prawdopodobnym urazem obojczyka znajdowała się poza pojazdem. Kierujący drugim samochodem biorącym udział w wypadku (VW Passatem) nie odniósł obrażeń.Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, pomocy służbom medycznym w wydobyciu i transporcie poszkodowanych do karetek pogotowia i śmigłowca sanitarnego, zabezpieczeniu lądowania i startu śmigłowca sanitarnego oraz usunięciu pozostałości powypadkowych.W działaniach trwających ponad godzinę uczestniczyły 2 zastępy JRG Iława oraz zastęp OSP Iława i OSP Ławice./tekst: mł. bryg. Tomasz Michalski - na podstawie informacji ze zdarzenia/.