W dniu 24 marca br., w godzinach przedpołudniowych, nowomiejskie PSK powiadomiono o wypadku na drodze powiatowej w miejscowości Bagno, gm. Nowe Miasto Lub. Do zdarzenia zaalarmowano zastęp z JRG PSP oraz zastęp z OSP w Bratianie, wyjechali również dowódca JRG PSP oraz oficer operacyjny KP PSP. W tym samym czasie wyjechał zespół ratownictwa medycznego z Iławy, który obsługuje północno-zachodni obszar powiatu nowomiejskiego. Poszkodowanego z rozbitego auta wydobyły osoby postronne w obawie przed zapaleniem się pojazdu. Niestety, lekarz mógł już tylko stwierdzić zgon 78.letniego kierowcy. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, kierowaniu ruchem drogowym do momentu przyjazdu policji. Ruch na drodze odbywał się wahadłowo. Pojazd pozostawiono w pozycji zastanej do momentu przyjazdu grupy operacyjnej z KP Policji. Po wykonaniu czynności dochodzeniowych zwłoki kierującego zabrała firma pogrzebowa. Strażacy udzielili pomocy w załadunku pojazdu na lawetę i uprzątnęli jezdnię z elementów konstrukcyjnych pojazdu. Akcja trwała ponad 2 godziny. (tekst: asp. sztab. Michał Błaszkowski, foto: archiwum KP PSP w Nowym Mieście Lub.)