W nocy, 24.03.2010 r. po godzinie 24.00, wybuchł pożar w budynku wielorodzinnym w miejscowości Rogajny. Spaliło się poddasze, piętro i klatki schodowe. Jedna osobo została poszkodowana w trakcie ewakuacji prowadzonej przed przybyciem straży pożarnej.W budynku znajdowało się pięć mieszkań (własnościowych i komunalnych), Urząd Miasta i Gminy Pasłęk zaproponował mieszkańcom budynku lokale zastępcze. Pożar wybuchł około godziny 00.35, zgłoszony został do Miejskiego Stanowiska Kierowania PSP w Elblągu o godzinie 00.34. Już o godzinie 00.48 pierwsze jednostki PSP przybyły na miejsce. Okazało się, ze jedna osoba została poszkodowana, podczas prowadzonej wcześniej ewakuacji. W trakcie dojazdu poproszono o przybycie pogotowia ratunkowego, któremu ja przekazano. Akcja trwała około czterech godzin, na miejscu pracowało 6 jednostek z PSP (JRG 3 Pasłęk i JRG 1 Elbląg z KM PSP Elbląg), 5 jednostek z OSP (OSP Rogajny, OSP Zielonka Pasłęcka, OSP Rychliki).Szacunkowe straty wyniosły 500 tyś zł., przybliżona wartość uratowanego mienia wynosi 500 tyś. zł. Przyczyna pożaru nie ustalona - dochodzenie w tej sprawie prowadzi Policja.