W miniony weekend, na terenie powiatu nowomiejskiego miały miejsce trzy wypadki drogowe, w których z interweniowały jednostki ochrony przeciwpożarowej. Do takich zdarzeń doszło w miejscowościach: Tymawa Wielka, Bratian oraz Rywałdzik. Najpoważniejszy w skutkach wypadek miał miejsce w Rywałdziku. W wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu zderzyły się nissan nawara i ciężarowe volvo. Poszkodowany został kierowca nissana. Przybyłe na miejsce zdarzenia zastępy straży pożarnej zastały zablokowane skrzyżowanie dróg powiatowych. Na miejscu był już zespół ratownictwa medycznego, który udzielił pomocy poszkodowanemu, następnie został on przewieziony na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Iławie. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu i rozpoznaniu miejsca wypadku, odłączeniu akumulatora w pojedzie osobowym oraz sorpcji wyciekłych płynów eksploatacyjnych z pojazdów, uprzątnięciu miejsca zdarzenia. Po wykonaniu wszystkich czynności ratowniczych można było przywrócić ruch na drodze. Straty w wyniku zdarzenia wyniosły około 30 tys. zł. Akcja trwała ponad 2 godziny. /tekst: asp. sztab. Michał Błaszkowski, fot.: archiwum KP PSP w Nowym Mieście Lubawskim/.