16 marca 2010 r. w miejscowości Małdyty, kierujący lawetą nie dostosował prędkości do warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i zjeżdżając na przeciwny pas ruchu zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym. W wyniku zderzenia poniósł on śmierć na miejscu. Kierowca ciężarówki po zbadaniu przez lekarza pozostał na miejscu.Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, przepompowaniu paliwa z uszkodzonego zbiornika ciężarówki, wyciągnięciu jej z rowu i pomoc przy załadunku uszkodzonych pojazdów. Udział w działaniach brało 6 zastępów straży pożarnej.Dziś drogi na terenie gminy Małdyty były bardzo śliskie i niebezpieczne. Jeden z pojazdów pożarniczych zadysponowanych do tego wypadku, nie dojechał na miejsce, ponieważ sam uległ wypadkowi - kierująca samochodem osobowym kobieta straciła panowanie nad swoim autem i uderzyła w samochód pożarniczy. Na szczęście nic nikomu się nie stało./zdjęcia: asp. szt. Zbigniew Jankowski, tekst: kpt. Wiesław Baniukiewicz/.