W dniu 9.03.br. w miejscowości Kuty (powiat węgorzewski) czołowo zderzyły się dwa autobusy. Przed przybyciem zastępów ratowniczych, na miejscu zdarzenia patrol policji udzielił poszkodowanym pierwszej pomocy przedlekarskiej. W wyniku zderzenia ranne zostały 4 osoby - 3 pasażerki w wieku ok. 15 lat, oraz kierowca autobusu przedsiębiorstwa „Veolia”- Kętrzyn, który w wyniku wypadku został uwięziony w pojeździe. Kierowca autobusu drugiego, należącego do PKS Giżycko oraz podróżni nie odnieśli obrażeń i opuścili pojazd o własnych siłach. Na miejscu wypadku zadysponowano dwie karetki pogotowia. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wydobyciu poszkodowanego kierowcy (przy użyciu sprzętu hydraulicznego), przekazaniu go zespołowi ratownictwa medycznego. Dwie, mniej ranne, nastoletnie pasażerki zostały przetransportowane karetką do szpitala w Giżycku. W działaniach uczestniczyły 4 zastępy straży pożarnej - 15 strażaków. /tekst: mł. kpt. Witold Jusis; zdjęcia: archiwum KP PSP Węgorzewo).