W niedzielę, około północy, w miejscowości Robawy, gmina Reszel, zapalił się murowany silos wypełniony trocinami. Do pożaru zadysponowano trzy wozy gaśnicze z OSP Reszel i JRG Kętrzyn.Pierwsi na miejscu zdarzenia byli strażacy ochotnicy z Reszla. Paliło się wewnątrz murowanego silosu na trociny, krytego eternitem. Silos znajdował się w odległości około 2 m od budynku stolarni i był połączony z nim rurociągiem na trociny.Strażacy podali prąd wody do wnętrza silosu na palące się trociny, odłączyli rurociąg. Następnie, na miejsce pożaru dotarły kolejne jednostki, które podawały dodatkowy prąd wody. W wyniku pożaru dach silosu zapadł się do wewnątrz i uszkodził ściany. Pożar ugaszono. Następnie dokonano rozbiórki uszkodzonych ścian budowli. Na tym działania zakończono.Łącznie, w działaniach ratowniczo–gaśniczych brało udział 10 strażaków ochotników z Reszla oraz 4 strażaków z kętrzyńskiej komendy. Akcja trwała prawie 1,5 godziny.Szacunkowe straty to 1 000 zł.Nie ustalono jeszcze przyczyny pożaru./tekst: st. kpt. Szymon Sapieha, zdj: asp. Mariusz Czajkowski/.