W dniu 11 lutego 2010r., kilka minut po godzinie 17.00, na drodze wojewódzkiej nr 510 /Pieniężno – Lelkowo/ doszło do wypadku drogowego w pobliżu miejscowości Dębowiec, gmina Lelkowo. Samochód marki Nissan Navara uderzył w przydrożne drzewo. Na miejsce wypadku zadysponowano 1 zastęp z JRG Braniewo oraz 1 z OSP Lelkowo, dodatkowo zespół pogotowia ratunkowego oraz patrol policji. Po przyjeździe na miejsce, okazało się, że w uszkodzonym pojeździe oraz jego pobliżu nie ma osób, które podróżowały autem. Ratownicy, po zabezpieczeniu miejsca wypadku, odłączyli akumulator w uszkodzonym pojeździe, zneutralizowali wyciek płynów oraz przeszukali teren w promieniu około 500 metrów od uszkodzonego auta, w poszukiwaniu ewentualnych ofiar wypadku. Wewnątrz pojazdu widoczne były ślady krwi, które mogły świadczyć o obrażeniach jakich doznali podróżni. Policja z KPP w Braniewie prowadzi czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia. Intensywne opady śniegu oraz wiatr tworzący zaspy, skutecznie utrudniały ruch na drogach powiatu braniewskiego. Strażacy zwracają się z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach i dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych. /oprac.: kpt. Ireneusz Ścibiorek/.