W dniu 9 lutego, tuż po godz. 9:00, doszło do groźnego w skutkach wypadku na drodze powiatowej w okolicach miejscowości Niestoja, gm. Działdowo. Przypuszczalnie, na skutek poruszania się na silnie oblodzonej jezdni, kierowca samochodu osobowego Fiat Uno, przy wymijaniu z autocysterną, wpadł w poślizg, po czym nie zdołał opanować pojazdu i uderzył jego tylną częścią w autocysterną przewożącą olej opałowy. Samochód osobowy, którym podróżowały łącznie 3 osoby, uległ poważnym uszkodzeniom. Kierowca zdołał się z niego wydostać samodzielnie przez wybite okno, wydostaniem z wraku pojazdu pozostałych osób musieli zająć się strażacy. Po wydobyciu, pasażerowie wraz z kierowcą zostali przewiezieni do szpitala w Działdowie. Kierowca autocysterny nie odniósł żadnych obrażeń. Rozbity samochód osobowy stał po wypadku na środku jezdni, natomiast autocysterna zjechała do przydrożnego rowu. Znajdowało się w niej około 4 tys. litrów oleju opałowego. Strażacy nie stwierdzili jego wycieku, w związku z czym, po usunięciu zalegającego w rowie śniegu, w który się wbiła, wyciągnięto ją na drogę.Częściowo uszkodzone zostały kabina i podwozie ciężarówki, natomiast samochód osobowy uległ całkowitemu zniszczeniu. Straty materialne oszacowano wstępnie na około 33 tys. zł./oprac.: st. kpt. Leszek Góralski - rzecznik prasowy KP PSP w Działdowie/.