W dniu 8 lutego 2010r. o godzinie 12.06, straż pożarna w Olsztynie otrzymała zgłoszenie o mężczyźnie uwięzionym w pustostanie przy ul. Pieniężnego w Olsztynie. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały 2 zastępy (10 strażaków-ratowników). Po przybyciu na miejsce strażacy znaleźli mężczyznę leżącego na podłodze parteru. Poszkodowany był przytomny. Uskarżał się na ból w okolicy prawej kończyny dolnej. Dowódca przeprowadzający rozpoznanie stwierdził, że prawdopodobną przyczyną upadku mężczyzny z poziomu I piętra było miejscowe zarwanie podłogi. Działania straży polegały na: zabezpieczeniu miejsca wypadku, przeprowadzeniu badania ogólnego, wsparciu psychicznym poszkodowanego do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego. Poszkodowanego, 54.letniego mężczyznę, zabrano do szpitala na obserwację. Okoliczności zdarzenia bada Policja./oprac.: st.kpt.Filipowicz Sławomir; foto: Zbigniew Woźniak - "Gazeta Olsztyńska"/.