W dniu 4 lutego 2010 roku do Centrum Powiadamiania Ratunkowego przy Komendzie Powiatowej PSP w Ełku wpłynęło zgłoszenie o zawaleniu dachu w budynku inwentarskim w miejscowości Krzyżewo. Ze zgłoszenia wynikało, iż przygniecione są trzy sztuki bydła. Na miejsce zadysponowano jeden samochód gaśniczy z JRG Ełk, dwa zastępy OSP Kalinowo i Borzymy, grupę operacyjną z KP PSP w Ełku. Po dojeździe na miejsce okazało się, iż zawaliło się około 100m² dachu obory. Do budynku obory przylegała przybudówka. Zwaleniu uległa cała konstrukcja dachu przybudówki oraz częściowo dach budynku głównego. W momencie zawalenia się, w budynku znajdowało się 11 krów, 2 byki i 1 jałówka. Do czasu przybycia jednostek PSP i OSP, z części obory, w której nie doszło do całkowitego zawalenia się konstrukcji dachowej właściciel sam wyprowadził część inwentarza. W budynku, w którym konstrukcja zawaliła się na całej powierzchni ,znajdowało się 7 sztuk bydła. Przed całkowitym przygnieceniem uratowała zwierzęta metalowa konstrukcja o wysokości około 1 metra, służąca do wiązania inwentarza, zamontowana w jego środkowej części przez całą długość budynku. Na niej oparły się legary wraz z poszyciem dachowym. Strażacy, po uprzednim zabezpieczeniu drewnianymi stemplami zawalonej konstrukcji, wyprowadzili zwierzęta na zewnątrz. Część z nich była przygnieciona drewnianymi elementami dachu. W celu wykonania dostępu do 1 jałówki trzeba było wyburzyć częściowo ścianę szczytową obory. Osób poszkodowanych nie było, zwierzęta zostały przebadane przez lekarza weterynarii, który nie stwierdził żadnych urazów. Działania trwały ponad dwie godziny, brało w nich udział 15 strażaków. Przyczyną zawalenia się konstrukcji było zbyt duże nagromadzenie śniegu na powierzchni dachu. /tekst: rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Ełku - asp. Jarosław Pieszko; foto: arch. KP PSP Ełk/.