30 stycznia 2010 roku o godz. 11:52 Powiatowe Stanowisko Kierowania w Lidzbarku Warmińskim zostało powiadomione o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej nr 507, w okolicach miejscowości Rogiedle. Ze względu na nieprecyzyjne określenie miejsca wypadku, Miejskie Stanowisko Kierowania KM PSP w Olsztynie zadysponowało dwa zastępy OSP w Dobrym Mieście, a lidzbarski dyżurny dodatkowo jednostkę OSP w Lubominie. Po przybyciu na miejsce strażacy zastali samochód osobowy Peugeot Partner, który uderzył przodem w przydrożne drzewo. W momencie zderzenia w pojeździe znajdowały się cztery osoby, dwie z nich opuściły rozbity pojazd jeszcze przed przybyciem służb ratowniczych. Kierowca i pasażer siedzący z tyły zostali zakleszczeni w pojeździe . Strażacy, przy pomocy narzędzi hydraulicznych, wykonali dostęp do poszkodowanych, których następnie wspólnie z zespołem medycznym pogotowia ratunkowego ewakuowali na zewnątrz pojazdu. W wyniku zderzenia cztery osoby zostały poszkodowane: jedna w stanie nieprzytomnym, trzy pozostałe z urazem kręgosłupa , złamaniami kości udowych oraz urazami głowy i kończyn górnych przewiezione zostały do szpitali w Olsztynie. W akcji ratowniczej udział brały 3 zastępy OSP oraz 3 zespoły medyczne pogotowia ratunkowego. tekst: kpt. Marek Pasławski).