Podczas rozpalania w kotle centralnego ogrzewania nastąpiło jego rozerwanie. Młoda, dwudziestoletnia kobieta została ranna, jednak samodzielnie opuściła pomieszczenie kotłowni. Uległa poparzeniu (15% powierzchni ciała: twarz, brzuch, kończyny dolne). Kocioł znajdował się w piwnicy budynku wielorodzinnego i służył do ogrzewania jednego z mieszkań na parterze. Nagły wzrost ciśnienia w budynku spowodował pękniecie i przemieszczenie jednej ze ścian działowych na strychu oraz stłuczenie szyb w oknach na obu klatkach schodowych. Główne elementy konstrukcyjne budynku nie zostały uszkodzone i budynek może być dalej użytkowany. Ze względu na poważne uszkodzenie instalacji grzewczej jedno z mieszkań nie nadaje się do dalszej eksploatacji ze względu na niską temperaturę. Na miejsce przybyła Burmistrz Miasta - Jolanta Piotrowska, która zaoferowała pomoc - lokator mieszkania pozbawionego C.O. otrzymał możliwość skorzystania z pomocy giżyckiego MOPS-u do czasu naprawy instalacji grzewczej. /tekst: bryg. Krzysztof Kroszkiewicz, zdjęcia: archiwum KP PSP w Giżycku/.