17.01.2010 r., o godzinie 15:20, do powiatowego stanowiska kierowania w Piszu wpłynęła telefoniczna informacja, że na trasie E 63 Pisz-Orzysz (w miejscowości Kociołek Szlachecki) znajdują się dwa rozbite pojazdy osobowe - jeden z nich znajdował się na łące (około 8 m od krawędzi jedni). Najprawdopodobniej na skutek niedostosowania prędkości do panujących warunków drogowych doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych, którymi podróżowały dwie osoby. Po przybyciu na miejsce wypadku, strażacy zastali dwa uszkodzone samochody osobowe: jeden stojący skosem w rowie, drugi - leżący na dachu, w odległości około 8 m od drogi. Zespół pogotowia ratunkowego udzielił kierowcom pomocy medycznej - osoby te nie odniosły większych obrażeń.W akcji trwającej ponad 1 godzinę udział brały: 1 zastęp z JRG PSP w Piszu, pogotowie ratunkowe oraz policja. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, uprzątnięciu uszkodzonych elementów pojazdów z drogi, a także kierowaniu ruchem. W wyniku zdarzenie uszkodzeniu uległy przednie i boczne elementy pojazdów, w tym: zderzaki, maski, szyby, błotnik i dach. Czynności wyjaśniające okoliczności wypadku prowadzi miejscowa policja. Apelujemy o ostrożność i zachowanie zdrowego rozsądku podczas jazdy w trudnych warunkach zimowych.