We wtorek 12 stycznia 2010 r., tuż przed godziną 11.00, PSK otrzymało zgłoszenie od dyspozytora pogotowia ratunkowego o zderzeniu dwóch pojazdów. Na łuku drogi, samochód osobowy marki Fiat Cinquecento wpadł w poślizg i uderzył prawym bokiem w jadący z naprzeciwka samochód osobowy marki Mercedes 300E, w wyniku czego wypadł z drogi. Przed przybyciem zastępów straży pożarnej na miejscu był już zespół pogotowia ratunkowego, który udzielał pomocy poszkodowanej 14.letniej dziewczynie w uszkodzonym pojeździe. Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, wykonaniu dostępu do poszkodowanej dziewczyny poprzez wyważenie podręcznym sprzętem burzącym drzwi pasażera oraz pomocy przy przetransportowaniu zaopatrzonej poszkodowanej do karetki pogotowia. W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległa cała prawa strona fiata i prawy przód mercedesa. Trzy osoby jadące fiatem zostały zabrane przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala. W działaniach udział brały dwa zastępy PSP.