W niedzielę, 4 czerwca około godz. 19:00 strażacy z KP PSP w Braniewie otrzymali zgłoszenie dotyczące wybuchu gazu w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego w miejscowości Wyszkowo gm. Lelkowo.

Na miejsce zdarzenia skierowano trzy pojazdy ratownicze z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz strażaków-ochotników z OSP Pieniężno. Po ocenie sytuacji przez strażaków okazało się, że doszło do wybuchu nagromadzonego gazu w jednym z mieszkań w wyniku prawdopodobnie wady instalacji bądź urządzenia.

W wyniku wybuchu dwie osoby, które znajdowały się w mieszkaniu doznały oparzeń kończyn górnych i dolnych. Kobieta, która miała oparzenia na ponad 20% powierzchni ciała została po zaopatrzeniu medycznym przetransportowana śmigłowce lotniczego pogotowia ratunkowego do szpitala. Strażacy sprawdzili mieszkanie w którym doszło do wybuch oraz dodatkowo pozostałe lokale mieszkalne znajdujące się w obiekcie wielorodzinnym. Łącznie na czas prowadzonych działań z budynku ewakuowano 13 osób.

Opracował – Foto: mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie