W ciągu ostatnich trzech dni strażacy powiatu oleckiego usuwali skutki pięciu wypadków drogowych w których jedna osoba zginęła, a osiem zostało rannych.

Do pierwszego z nich i najbardziej tragicznego doszło 28 lutego na skrzyżowaniu obwodnicy Olecka z drogą nr 655.  W  wyniku uderzenia samochodu ciężarowego przewożącego dłużyce w tył drugiego pojazdu ciężarowego, również przewożącego ten sam towar, kierowca stracił panowanie nad samochodem i wjechał w ekrany dźwiękochłonne. Na miejscu jako pierwsi byli strażacy, którzy wydostali nie dającego oznak życia kierowcę z rozbitej kabiny. Pomimo natychmiast podjętej próby przywrócenia czynności życiowych, kierowcy nie udało się uratować.

1 marca doszło do 3 wypadków. W miejscowości Kukowo około godziny 6:40, kierująca samochodem marki Renault Megan zjechała z  drogi i uderzyła w drzewo. Po udzieleniu poszkodowanej kwalifikowanej pierwszej pomocy, przetransportowano ją do szpitala. Około godziny 17:30 w miejscowości Stożne zderzyły się czołowo dwa samochody osobowe. Strażacy wydostali z samochodów trzy poszkodowane osoby i przekazali zespołom ratownictwa medycznego. Wszyscy poszkodowani trafili do szpitala. o godzinie 19:11 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w  Olecku otrzymało kolejne zgłoszenie o wypadku w miejscowości Lakiele. Kierujacy samochodem marki Renault Traffic uderzył w przydrożne drzewo. W  wyniku uderzenia poszkodowane zostały dwie osoby (kierowca i  pasażerka), oboje obywatele Rosji. Strażacy wydostali z pojazdu i  udzielili poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po przyjeżdzie zespołu ratownictwa medycznego oboje poszkodowanych przetransportowano do szpitala.

2 marca około godziny 18:20 w miejscowości Gąski, kierujaca samochodem osobowym opel astra uderzyła w słup. Poszkodowana została kierująca i 7 letnie dziecko. Oboje zostali przetransportowani do szpitala. /opracował: st.kpt. Tomasz Jagłowski, zdjęcia: st.kpt. Tomasz jagłowski, asp. Artur Brodowski, st.sekc. Marcin Pskowski/