07 września 2017 r. na drodze krajowej nr 63 w miejscowości Kolonia Pozezdrze doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym. Pojazdami podróżowali tylko kierowcy.

W wyniku zderzenia poszkodowana została kierująca samochodem osobowym, która o własnych siłach opuściła pojazd.  Z uwagi na to, iż zderzenie miało miejsce nieopodal granicy powiatów do akcji zadysponowano zastępy z JRG Giżycko, JRG Węgorzewo, OSP Spytkowo i OSP Harsz. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia pomocy przy transporcie poszkodowanej do karetki, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz uprzątnięciu płynów eksploatacyjnych za pomocą sorbentu. Przez cały czas trwania działań zastępów straży i policji, droga krajowa nr. 63 była zamknięta dla ruchu w obu kierunkach. W trwającej blisko 7 godzin akcji uczestniczyło 27 strażaków z powiatów węgorzewskiego i giżyckiego.

Tekst: st. asp. T. Grunwald / zdj. st. ogn. J. Petiuk