Kilkadziesiąt interwencji straży pożarnej odnotowanych w nocy z wtorku na środę 2 sierpnia od godzin nocnych to bilans burzy, która przeszła nad powiatem braniewskim. Gwałtowne opady atmosferyczne w połączeniu z silnym wiatrem sprawiły, że służba dyżurna stanowiska kierowania odnotowała bardzo dużo zgłoszeń związanych z usunięciem połamanych drzew oraz konarów. Zdarzenia dotyczyły najczęściej zablokowanych ciągów komunikacyjnych przez przewrócone i złamane drzewa. Działania ratownicze prowadzone były przez strażaków na drogach krajowych, wojewódzkich, powiatowych oraz gminnych na obszarze powiatu braniewskiego. Dwa pojazdy osobowe zostały uszkodzone przez powalone drzewa. Na szczęście nikt nie został poszkodowany w wyniku gwałtownej burzy. Strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie wspierali strażacy z Wojskowej Straży Pożarnej oraz strażacy – ochotnicy z Braniewa, Wilcząt, Fromborka, Lipowiny, Pieniężna, Płoskini, Lelkowa. Silny wiatr spowodował, że na drogach znalazła się duża ilość gałęzi, konarów, które mocno utrudniały ruch oraz stanowiły zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Z torowiska na terenie miasta Braniewa ratownicy usunęli dwa przewrócone drzewa. To pierwsze w tym roku działania realizowane przez strażaków związane z usuwaniem skutków burzy - działania silnego wiatru na terenie powiatu braniewskiego.

Opracował – Foto: mł. bryg.  Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie