29 maja około godziny 13:00 na drodze S7 (na wysokości węzła Bogaczewo) doszło do groźnego zdarzenia z udziałem ciągnika siodłowego z naczepą.Kierowca ciężarowej Scanii poruszając się w kierunku Gdańska, nagle zjechał z drogi i uderzył w barierki energochłonne.

W wyniku tego zdarzenia przewróceniu uległa naczepa, w której znajdowało się około 20 ton piachu.Kierowca samodzielnie opuścił uszkodzony pojazd jeszcze przed przyjazdem służb ratunkowych. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia,  następnie przy użyciu drewnianego kołka ograniczyli wyciek oleju napędowego z uszkodzonego zbiornika pojazdu. Strażacy z grupy chemicznej przy użyciu pompy beczkowej przepompowali paliwo do metalowych beczek. Po usunięciu pojazdu z pobocza przez holownik pomocy drogowej, strażacy uprzątnęli pozostałości pokolizyjne oraz przy użyciu sorbentu usunęli z drogi plamy oleju. Działania zakończyły się około godziny 17:00, brało udział 5 zastępów PSP z JRG 1 i JRG 2, łącznie 19 strażaków. Na miejscu pracowała także policja i ZRM.
Tekst: sekc. Dawid Rogożyński, zdjęcie: ktp. Piotr Woliński