Do zdarzenia doszło w niedziele 9 kwietnia około godziny 20-tej w Ełku w mieszkaniu w budynku wielorodzinnym, mieszkalnym przy ul. Orzeszkowej

Po dojeździe na miejsce strażaków okazało się, iż przy próbie rozpalania w piecu fizycznym 11-letnia dziewczynka oblała się cieczą łatwopalną, po czym ciecz zapaliła się. Dziewczynka doznała poparzeń około 30% powierzchni ciała I i II stopnia, między innymi części twarzy, stopy i przedramienia. W wyniku tego pożaru doszło do zapalenia się wykładziny podłogowej. Pożar przygasił sąsiad, który ewakuował dziewczynkę z mieszkania. Strażacy po dojeździe na miejsce, ugasili pożar podłogi i przystąpili do opatrywania ran wykorzystując zimną wodę i opatrunki hydrożelowe. Poszkodowana została zabrana do szpitala. Okoliczności powstania tego tragicznego w skutkach pożaru wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ełku.

Tekst: kpt. Jarosław Pieszko, zdjęcia: Marcin Waszkiewicz.