W sobotę, 7 stycznia około godz. 06:00 braniewscy strażacy otrzymali informacje o wypadku drogowym z udziałem trzech pojazdów na drodze S 22.

Po dojeździe na miejsce wypadku okazało się, że w wyniku zderzenia samochodów ranne zostały dwie osoby, obywatele Federacji Rosyjskiej. Osoby poszkodowane, podróżujące nissanem znajdowały się w zespołach ratownictwa medycznego. Wśród poszkodowanych uczestników wypadku był również 4 – letni chłopiec. Ruch na drodze S 22 został zablokowany. W trakcie działań okazało się, że kolejne dwie osoby z najmocniej uszkodzonego pojazdu marki bmw również wymagały pomocy medycznej. Przez kilka godzin droga S 22 została zamknięta dla uczestników ruchu drogowego. Na miejsce wypadku skierowano trzy zespoły ratownictwa medycznego, trzy pojazdy ratownicze z JRG PSP w Braniewie, strażaków-ochotników z OSP Lipowina oraz funkcjonariuszy policji.

/mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie/