Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w dniu 24 listopada 2016 r. ok. godz. 7. 43 w miejscowości Gałwuny w gminie Kętrzyn. Z informacji od zgałaszających wynikało, że zderzyły się trzy samochody osobowe i ciągnik rolniczy z przyczepą.

Zdarzenie zostało zgłoszone tuż przed rozpoczęciem zdania i przejęcia służby w JRG Kętrzyn, więc do wypadku zadysponowano łącznie 3 wozy i 12 strażaków ratowników. Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zabezpieczyli miejsce i udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy wspólnie z ratownikami medycznymi z ZRM.

Jednocześnie odłączano akumulatory w uszkodzonych pojazdach oraz zabezpieczano sorbentem rozlane płyny eksploatacyjne. Przez cały czas prowadzenia działań droga była zablokowana w obu kierunkach.  Osoby poszkodowane zostały odwiezione do Szpitali w Bartoszycach i Kętrzynie.

Zdjęcia: mł. kpt. Marcin Lewosiński

Przekazał: bryg. Szymon Sapieha