W dniu 10.08.2016 r. o godz. 1834 w miejscowości Kokoszka doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych i rowerzysty.

Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Piszu i jeden z OSP Ruciane-Nida, łącznie trzynastu strażaków.

Po dojeździe do miejsca zdarzenia strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przystąpili do udzielania pomocy medycznej osobom poszkodowanym. Do czasu przybycia na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego strażacy udzielili niezbędnej pomocy i prowadzili wsparcie psychiczne dla uczestników zdarzenia.

W uszkodzonych pojazdach strażacy odłączyli akumulatory, a następnie pomagali Policji w kierowaniu ruchem drogowym. Na zakończenie zneutralizowali i usunęli z jezdni rozlane płyny eksploatacyjne i pozostałości po zdarzeniu.

Apeluję o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, a także proszę o respektowanie i wykonywanie poleceń wydawanych przez strażaków podczas prowadzonych działań.

/tekst, kpt. Józef Baranowski, fot. st. sekc. Paweł Nikiel/