07  sierpnia około godz. 19.00 węgorzewscy strażacy zostali wezwani do wypadku drogowego w miejscowości  Mamerki w powiecie węgorzewskim.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia strażacy z KP PSP Węgorzewo stwierdzili, że kierujący samochodem OPEL na łuku drogi  zjechał do przydrożnego rowu i dachował. Podróżujące samochodem dwie osoby o własnych siłach opuściły pojazd. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili pomocy przedmedycznej poszkodowanemu w zdarzeniu mężczyźnie, odłączyli akumulator oraz zakręcili zawór  butli gazowej. Po zaopatrzeniu poszkodowanego przekazano przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który  przetransportował go do szpitala. Przyczynę zdarzenia wyjaśnia Policja.

Tekst. st. asp. Grunwald T. /  zdj. st. ogn. Polakowski A.