16.11.2009 r. w godzinach porannych (611) piscy strażacy z JRG PSP brali udział w usunięciu miejscowego zagrożenia związanego z wypadkiem drogowym, który miał miejsce na trasie E 63 na 4 km od miejscowości Pisz. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano uszkodzone dwa samochody osobowe w wyniku bocznego zderzenia się, jeden stojący na jezdni, drugi w pobliskim rowie. Osobom poszkodowanym (kierowcom) na szczęście bez większych obrażeń, strażacy udzielili pomocy przedmedycznej. W akcji trwającej ponad 1 godzinę, brał udział 1 zastęp z JRG PSP w Piszu oraz policja. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, zakręceniu zaworów instalacji gazowej oraz uprzątnięciu płynów poeksploatacyjnych. W wyniku zdarzenie uszkodzeniu uległy przednie i boczne elementy pojazdów w tym: błotniki, drzwi, zderzaki i szyby. Przypuszczalna przyczyna zdarzenia - to niezachowanie zasad ostrożności w ruchu drogowym. Czynności wyjaśniające okoliczności, w jakich doszło do wypadku, prowadzi miejscowa policja. Apelujemy o ostrożność i zachowanie zdrowego rozsądku.