We wtorek, 7 czerwca około godz. 08:30 na drodze powiatowej w pobliżu miejscowości Bemowizna doszło do wypadku z udziałem pojazdu ciężarowego.

Samochód VOLVO przewrócił się na bok, blokując na kilka godzin ruch na drodze. Ranny kierowca, któremu udzielono pomocy medycznej na miejscu wypadku został przewieziony przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Braniewie zabezpieczyli miejsce wypadku, udzielili pomocy medycznej dla poszkodowanego kierowcy, zneutralizowali wycieki paliwa oraz po przyjeździe auta zastępczego pomogli w przeładunku przewożonego towaru. Na czas prowadzenia działań zorganizowano objazdy. Uszkodzony pojazd ciężarowy został postawiony na koła i usunięty przez holownik. Utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin.

/mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie/