W weekend strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie odnotowali trzy zdarzenia komunikacyjne w których łącznie poszkodowanych zostało sześć osób.

W sobotę, 21 maja około godz.13:30 przy ulicy Elbląskiej w Braniewie doszło do zderzenia jednośladu z pojazdem osobowym. Zdarzenie miało miejsce na prostym odcinku drogi wojewódzkiej W 504. Ranny motocyklista został przewieziony do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego.

Kilkanaście minut po godz. 19:00 w pobliżu miejscowości Sopoty w gm. Wilczęta doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Kierujący pojazdem osobowym marki citroen zjechał na przeciwny pas drogi powiatowej i uderzył w przydrożne drzewo. Auto następnie dachowało zatrzymując się w przydrożnym rowie. Kierujący pojazdem oddalił się z miejsca wypadku i został zatrzymany w odległości około kilometra od rozbitego pojazdu. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Na miejscu wypadku obecni byli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, strażacy-ochotnicy z OSP Wilczęta, zespół ratownictwa medycznego oraz policjanci.

W niedzielę, 22 maja około godz. 10:00 w miejscowości Płoskinia na skrzyżowaniu drogi powiatowej i gminnej doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Kierujący volkswagenem nie ustąpił pierwszeństwa dla prawidłowo jadącego samochodu marki volvo. Po zderzeniu volvo wypadło z drogi powiatowej zatrzymując się w głębokim rowie. W wyniku zderzenia cztery osoby zostały poszkodowane. Na miejscu wypadku obecni byli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, strażacy-ochotnicy z OSP Płoskinia, dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz policjanci, którzy wyjaśniają okoliczności wypadku.

/mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie/