Do wypadku doszło kilka minut przed godz. 8 rano w okolicy miejscowości Koleśniki, gmina Kalinowo, powiat ełcki.

Ze wstępnych ustaleń policjantów na miejscu wypadku wynika, że jeden z kierujących rozpoczął manewr skrętu na skrzyżowaniu z polną drogą nie upewniając się czy ma wolny pas jezdni. W wyniku zderzenia dwa auta zjechały do rowu. Na miejsce wypadku, jako pierwsi dojechali strażacy OSP Kalinowo. Przy użyciu narzędzi hydraulicznych ewakuowali na zewnątrz jednego z kierujących i udzielili mu pierwszej pomocy. W wypadku uczestniczyło 5 osób, w tym kilkuletnie dziecko, które nie odniosło żadnych obrażeń. Na szczęście tylko dwie osoby przewieziono do szpitali, w tym jedną śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wszystkie osoby były przytomne, bez poważniejszych zewnętrznych obrażeń. Ruch w miejscu wypadku zablokowany był ponad godzinę, po godzinie 9 ruch przywrócono.

Strażacy apelują o rozwagę za kierownicą. Mimo znakomitych warunków na drodze nie możemy zapominać o ostrożności. Posiadanie okularów przeciwsłonecznych w aucie w takiej porze roku powinnno być obowiązkiem. Analizując statystyki, przy takich rewelacyjnych warunkach pogodowych liczba najgroźniejszych wypadków komunikacyjnych jest największa!!!

Start śmigłowca z jednym z poszkodowanych

/zdjęcia, film i tekst: kpt. Jarosław Pieszko/